Moderní výšivka aneb jak jsme se inspirovaly

dd3b67bcd930a7208a65646a2dbe1570

Taky si při slově vyšívání vždycky vzpomenete na dětské šablony se zelenými stromečky a křížkový steh? Nebo na kýčovité vyšívané obrázky visící nad plastovým ubrusem v kuchyni? Připadá vám slovní spojení „moderní výšivka“ trochu jako z knížky Terryho Pratchetta? V tom případě pro vás máme skandální odhalení.

Zjistily jsme, že s výšivkou se dá dělat spousta skvělých věcí. Dají se s ní ozdobit staré zažlouté tenisky nebo třeba vytvořit neotřelé vzory na trička, které vám i holky se třpytivými nápisy „Beach Bitch“ budou závidět! Dokonce vás může výšivka okouzlit natolik, že s její pomocí vytvoříte třeba takové umělecké skvosty jako Lauren DiCioccio nebo Kimika Hara.

Našly jsme pro vás také kurzy moderní výšivky od Love Revamp, které se nově konají v Praze. My jsme se do podzimních termínů sice už zapsat nestihly, s nedočkavostí ale čekáme na další a závistivě zatím sledujeme fotky z vyšívacích dýchánků. Koukněte se na ně třeba u Jedenácti koček. Jste-li řádné feministky, sledujte taky KundyCrew, dvě Slovenky vyšívající své názory do úhledných křížků. Jejich práci najdete například na triku k listopadovému TEDxPragueWomen.

Nalákaly jsme vás k vyšívacímu kruhu a jehle? Mě už se pod rukama pomalu něco rýsuje, i když mi to jde pěkně ztuha. Místo Love Revamp se učím z YouTube videí a manuálů z všelijakých pochybných stránek. Děsím se chvíle, kdy začnu hledat na mimibazaru. Ale neztrácím naději.

Těšte se na mé výtvory a nechte se zatím inspirovat —>

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: