Cibulová marmeláda

IMG_1790

Marmeláda, čokoláda, limonáda? Která je vaše nejoblíbenější? Nebo všechny dohromady? Nějak jsme se v létě neměly čas věnovat zavařování, marmeládování, namrazování a tak podobně a jsme z toho docela smutný. Tak jsme se rozhodly vrhnout se aspoň na takový podzimní dobrůtky jako je cibulová nebo okurková marmeláda. Dáte si s náma? Začínáme cibulovou!

Cibulová marmeláda / Thea

Tuhle marmošku jsem viděla poprvé u Dity P. a rozhodla jsem se, že ji musím udělat. Dita však má vlastní pořad v telce, takže má dost peněz na všelijaký drahý přísady jako je portský. Hledala jsem proto ještě další recepty, nějak je všechny pomíchala, udělala to bez portskýho a ono je to stejně pořád výborný!

Co je k tomu potřeba?

1 lžíce másla + 2 lžíce olivového oleje
1 kg červené cibule
3 stroužky česneku
4 lžíce třtinového cukru
3–5 lžic vinného octa
350 ml červeného vína
sůl, pepř a tymián

IMG_1747

IMG_1751

Jak na to?

Cibuli jsem nakrájela na polokroužky a brečela jsem u toho, jak asi nikdy! Au. V hrnci se rozehřeje máslo s olivovým olejem a přihodí se cibule s česnekem. Chvilku je tak pěkně poklidňe restujeme, žádný spěch. Po deseti minutách přidejte cukr, tymián a asi 3 lžičky octa, promíchejte a na malém plamínku ještě asi dalších deset minut dusíme a restujeme a obalujeme v octu a vůbec. Věnujte cibuli dostatečnou péči a pěkně ji míchejte. Pak osolte, opepřete, dochuťte ještě pár lžičkami octu a zase dusíme. Až si nalijete dvě deci pro sebe, přilijte taky trochu vína cibuli a zase dusíme. Až se všechno odpaří a vznikne hustá marmeláda, šup s ní na čerstvý krajíc chleba a nahoru třeba koriander, já jsem na něm totiž naprosto závislá.

IMG_1755IMG_1789IMG_1792IMG_1775

Marmeláda prý vydrží v ledničce nejméně měsíc. Tak to chci vidět, jak to zvládne, když je tak dobrá – bezednou zavařovačku ještě nemám.

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: