Copánková čelenka – level 2

IMG_2262

Protože návod na jednoduchou pletenou čelenku sklidil minule velký úspěch, máme pro vás advanced level! Náš fanoušek Martin zvládl hladce obrace na jedničku a upletl svojí slečně červenou čelenku jako dárek. Prokažte, že jste se stejně jako on už něco naučili a vytvořte si tuhle supr mintovou čelenku s vyplétaným vzorem! A Martinovi děkujeme za fotku a přejeme hodně lásky (srdíčko)!

11219024336_3efbb4d359

Vyplétaný vzor ve tvaru copánku se mi hrozně líbí jak na čelenkách tak na svetrech. Měla jsem pocit, že jde o něco nesmírně složitého, ale pak jsem se do toho prostě vrhla po hlavě a hele – ono to docela jde. Podělím se s vámi dneska o kouzelnou formuli, díky které tuhle parádu vytvoříte. Co takhle obdarovat všechny okolo ručně pletenými čelenkami?

Co je k tomu potřeba?

IMG_2270

Jehla preferované velikosti, cable needle a vlna (ja jsem chtěla vlnu tlustší, bohužel jsem v mintové žádnou nesehnala, tak jsem pletla dvojitě – tedy jsem spojila dvě vlákénka dohromady). Nakonec je potřeba ještě jehla s velkým okem na sešití čelenky dohromady.

Vysvětlivky:

h = hladce
o = obrace
cn = cable needle (nebo třeba obyčená tužka, náhradní jehlice atd.)

Pletení:

V minulém příspěvku o pletení čelenky jste se mohli podívat na video tutoriály, kde vás šikovné ruce neznámé ženy naučily ohánět se s jehlicemi. Pokud už jste všechno zapomněli, kouknětě znovu SEM.

Na jehlice nabereme 13 ok.

Řada 1: h13
Řada 2: h2, o9, h2
Řada 3: h2, přeberte další 3 oka na cn a držte vepředu, h3, h3 z cn, h5
Řada 4: h2, o9, h2
Řada 5: h13
Řada 6: h2, o9, h2
Řada 7: h5, další 3 oka na cn a držte vzadu, h3, h3 z cn, h2
Řada 8: h2, o9, h2

A tak pořád dokola, až bude čelenka dostatečně dlouhá (udělejte ji však o trochu těsnější, nošením se totiž o kousek povolí). Konce sešijeme k sobě velkou jedhlou a čelenku nosíme ještě čerstvou. Spotřebujte nejpozději do další zimy, ať si zase můžete vyrobit novou barvu.

IMG_2264

Kdybyste s vyplétaným vzorem zápasili, tady máte video tutoriál:

Jak na cable needle

Tak co? Vrhnete se na ni? Zvládnete ji za dva večery u Herbáře nebo posledního filmového trháku. Mám pro vás ještě jeden poslední tip – zkuste čelenku plést spíš ve světlejších barvách. V Barceloně jsem jednu vytvořila v tmavě modré, skoro až černé a vyplétaný vzor v ní hrozně zapadl. Na druhou stranu barvičky hážou různé stíny a podobné světelné záležitosti a vypadají super :)

IMG_2261

Mintová čelenka sluší i Natalii Portman!

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: