Dárek od srdce

P1080011

Tohle bude takový mini inspirační příspěvek. Nejde ani tak o malé vyšité srdíčko, jako o nápad, jak levně a jednoduše povznést obyčejnou věc na něco osobního pro vaše milované. A taky je to dárek na rozloučenou.

Čepici jsem vybrala zcela záměrně – tu samou mi totiž obdarovaná držela jako rukojmí už pár týdnů. Darovala jsem ji svojí BFF, jelikož má svátek, budou Vánoce a taky jedu pryč. Motiv srdíčka byl jasná volba. Ač se to nezdá, horší to bylo s realizací. Křížkový steh vypadá extrémně jednoduše. Hahaha (doplňte si hysterický smích)! Nad touhle výšivkou jsem strávila celý večer páráním a předěláváním (a nadáváním).

P1080012

Long story short, předělávala jsem to třikrát. I tak je moje výšivka pořád trochu křivá (ale od srdce!). Vyšívat stejně velké křížky totiž vyžaduje koncentraci a trpělivost, prostě vlastnosti, které postrádám. Doporučuju dělat spíš větší křížky než menší, nepřesnosti se tak lépe ztratí a ono to nakonec i líp vypadá. Jako předlohu pro srdce jsem zvolila tento obrázek.

P1080014

Naší figurantce celkem sluší, tak snad se bude líbit :). Vyšívat každopádně nemusíte jen čepici – napište milované osobě vzkaz na rukavice, šikovnější můžou svým nejbližším vyšít současný hit internetu – kočičku v kapse.

b0152efe45c32a3d421ac73a08a30264.

(foto via www.urbanthreads.com)

Adiós

A proč to loučení? Tuhle neděli odlétám na půl roku do Mexika – první měsíc budu s batůžkem putovat po majských památkách, abych pak začátkem ledna usedla do univerzitních lavic. Nebojte, makala jsem dnem i nocí, aby Thea nebyla na celý prosinec sama, takže o příspěvky nepřijdete :) Potom už se můžete těšit na fotky z cest, aztécké vzory, mexické pochoutky a latino street style. A jelikož mi půlku příručního zavazadla zabírají zásoby z galanterie, snad bude i nějaké to DIY!

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: