Filcový náhrdelník se sametovou stuhou

IMG_3257

Výrazné náhrdelníky mě baví. Jednoduché oblečení změní v super trendy outfit a člověk si je většinou tak zamiluje, že týden nosí pořád to samé tričko s inkriminovaným šperkem a odmítá je sundat. Tak si pojďme jeden takový vyrobit spolu!

Filc je nebezpečný materiál. Dostane-li se do rukou holkám z mimibazaru, promění se často v nehezké brože, nášivky na strakaté kabelky nebo podivné prstýnky. Jestliže se s ním však zachází něžně, může z něj být parádní náhrdelník! Jeden takový jsem si vyhlídla v Reserved, ale něco mi na něm pořád nesedělo, tak jsem začala vymýšlet, jak si vyrobit svou vlastní verzi. Jdete do toho se mnou?

06b38972290a1a5bcab24d4c0673b19a 08bc69c14ac2ea7e2bc15778310a503c

 Co je k tomu potřeba?

IMG_3231

Filc vybrané barvy, nalepovací broušené kameny (Korálkárna na Letné, 25 Kč malá krabička), sametová nebo obyčejná stuha a další zdobící propriety jako korálky, bavlnky a tak dále.

Jak na to?

IMG_3218

Na papír si nakreslete svůj zvolený tvar – bacha, aby byl na obou stranách stejný proporčně. Dobrá rada je přeložit si papír na půl a k ohybu si nakreslit pouze půlku „střihu“. Papír pak jednoduše rozložíme a máme celý tvar náhrdelníku. Easy.

Střih překreslíme na filc, vystřihneme, z rubu přišijeme stuhu a začneme zdobit. Kameny jsem lepila lepidlem na textil (koupila jsem ho v Altamiře), tyrkysové korálky našila a nakonec náhrdelník dozdobila vyšívací technikou nazvanou French Knot (návod ZDE a TU).

Docela mu to sluší, ne?

IMG_3233IMG_3256

 

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: