Novoroční DIY předsevzetí

diy

Náš blog je starý teprve pár týdnu, a tak máme pořád velkou zásobu energie, nadšení a hlavně plánů, co vyrobíme a o čem vám napíšeme. Na mnoho věcí se těšíme a z jiných máme zase respekt. Nejsme totiž žádné profesionální rukodělky – učíme se pěkně od začátku s vámi. Jaká jsou naše novoroční předsevzetí a na co se můžete v roce 2014 pravděpodobně těšit?

Rozi

Přiznám se, že na pletení a háčkování moc nejsem, od toho je tu přece Thea. Proto jsem tak trochu ráda, že jsem před sezónou home-made šál a rukavic unikla do teplejších krajin. Příští zimu už ale tohle prokletí zlomím! Mezitím zkusím pokořit další rukodělnou činnost a tím je vyšívání. Moje dosavadní zkušenost s bavlnkama je víc jak deset let stará, když ještě frčely švédský košile náramky přátelství. Zkusím si vyrobit plátěnou tašku s vyšitými aztéckými vzory, které mě bavily dávno před mým odletem. Nechci pokoušet moji šikovnost, ale určitě vyrobím nějaký (vkusný) šperk. Taky vám můžu slíbit nějaký home design, abych si zvelebila budoucí univerzitní útočiště. S provizorními řešeními je po mém příjezdu konec, chystám se na seriózní makeover našeho bytu! Do té doby se vás budu snažit pravidelně informovat o tom, jak se mám v Mexiku pomocí fotek a receptů. Jeden z mých dlouholetých plánů je taky vyzkoušet nějaký zásah do veřejného prostoru. Moc se mi líbí třeba tohle cross-stitched srdíčko. Napadá vás, jakému místu by slušelo?

rozidiy

Thea

Do nového roku jsem si na sebe ušila pěknou boudu. Jak jsem totiž přemýšlela nad DIY předsevzetími a bezmyšlenkovitě čmárala veškerou inspiraci do notýsku, zjistila jsem, že seznam nemá konce! V roce 2014 bych chtěla konečně pořádně roztočit šicí stroj. Vždyť naše mámy a dokonce i tátové si na něm za mladých let zvládli spíchnout slušivý obleček. Pak si musím naordinovat více trpělivosti při vyšívání, protože musím přiznat, že mě opravdu začalo bavit. Třeba si jednou vyšiju jeden z těch nádherných vzorů, které tak často připichuji na Pinterest. Nebylo by od věci pokořit základy výroby homemade kosmetiky a zjistit, jaké rostlinky se dají třeba pro lepší růst vlasů :) Mým asi největším předsevzetím je začít využívat víc sezónních surovin, s čím souvisí nějaký ten urban gardening a také okoukání zavařovacích triků od mámy. V létě mě tedy možná potkáte s košíkem plným malin a borůvek, těšte se na příspěvky o bezovém sirupu, bylinkách, sušených rajčatech nebo nakládaných okurkách. Doufám také, že se mi podaří přemluvit babičku, aby se na Minty Finty podělila o své tajné recepty a mohla tak vzniknout série nazvaná „Babiččiny domácí likéry“. Co se týče bydlení, hrozně bych se chtěla naučit polstrovat a potahovat židle! V plánu mám makeover skejtu a konečně někde splašit špalky na noční stolek. A poslední a hodně důležité přání je, aby na Minty Finty přibyly také nějaké projekty pro kluky jako výroba vlastní poličky nebo třeba redesign kola (holky si je samozrejmě můžou vyrobit taky :)

predsevzeti

 Děkujeme vám za přízeň a za podporu a do příštího roku přejeme hodně štěstí a splněných projektů!

 * Krásný rok 2014 přeje Rozi & Thea *

b0152efe45c32a3d421ac73a08a30264

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: