Fridiny květy do vlasů

P1080378

Když se řekne Mexiko, vybaví se mi Frida Kahlo. Miluju ji. A protože je tady v Monterrey docela příjemné jaro, rozhodla jsem se ho přivítat unibrow romantickým květinovým věncem, který tahle fousatá malířka s oblibou nosila. Zapleťte si trochu jara do vlasů se mnou!

Před mým odjezdem na sever jsme strávili pár dní v hlavním městě, takže plán byl jasný – musíme navštívit muzeum Fridy Kahlo. Do Casa azul s obrovskou zahradou jsem se zamilovala a nasávala spoustu zajímavostí o mexické malířce, které jsem si pak znovu připomněla ve skvělém filmu se Salmou Hayek (neplést s českou Salmou Hájek, ehm.)

2014-01-04 12.58.40

Holka z cirkusu

Frida byla nejen originální malířka, ale vyjadřovala se i pomocí módy. Její tradiční mexické šaty a doplňky byly mezi tehdejší smetánkou oblékající se do západních střihů zkrátka divné. Hrdě nosila dlouhou volánovou sukni a k ní většinou ručně pomalovaný korzet (třeba se srpem a kladivem) nebo tradiční halenku huipil.

Kromě výrazných ozdob ve vlasech taky oblékala spoustu šperků. Jejich cinkání bylo prý tak hlasité, že když šla po ulici, děti na ní prý pokřikovaly: „Kde je ten cirkus?“

frida2

Článek ve francouzském Vogue

Holka z Vogue

Pařížanům z módní branže ale přišel Fridin styl unikátní. Při příležitosti její výstavy v Paříži v roce 1939 o ní dokonce vyšel článek ve francouzském Vouge.

Pokud budete mít cestu, určitě se v muzeu zastavte, ocenili ji dokonce i mí dva mužští společníci. A kdo se zrovna do Mexiko City nechystá, může se podívat třeba sem (nezapomeňte rozkliknout slide show!).

Chcete se alespoň trochu přiblížit božské Fridě? Vyrobte si se mnou květinovou čelenku:

2014-01-04 12.38

Rozi Kahlo a Honza Rivera

Co budeme potřebovat?

umělé květiny (s menšími se lépe pracuje, ale větší jsou efektnější)
obyčejnou čelenku (úzkou pro menší kytky, širší pro větší)
vteřinové lepidlo
nůžky

P1080357

Jak na to?

Čelenku koupíte v každé galanterii nebo prodejně s korálky za pár korun, umělé květiny buď v domácích potřebách, květinářství, ale třeba i na tržnici. Nejdřív kytičky zbavíme všeho nepotřebného, jako jsou stonky a drátky. Teď už stačí květ po květu přilepit vedle sebe. Spodek by ale neměl být příliš zašpičatělý, aby kytičky dobře držely a neodlepovaly se. Pokud se vám květy nedaří přilepit kvůli tvaru spodní části, klidně je nalepte na bok tak, aby koukaly ven, bude to vypadat taky moc dobře.

P1080363Kvítka nenalepujte po celé délce čelenky, nechte si na každé straně tak 10 centimetrů. Tadá, romantická čelenka je na světě! Vsadím se, že v ní jako z cirkusu vypadat rozhodně nebudete ;-)

celenkaP1080384

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: