Motýlek nebo mašle?

IMG_4498

Jak už jsme zjistili, ze zbytků látek se dá udělat fakt dobrá kapsička. Přemýšlela jsem, co jednoduchýho a efektního by se ještě dalo vyrobit z malých kousků textilu, ze kterých už si sukni asi neušijete (leda tak kalhotky). A tak jsem přišla na mašli slash pánského motýlka, kterého vám ukážu v tomto mini mini mini postu.

Vyrobit mašličku není žádný porod. Stačí vám obdelník barevné látky, který poskládáte podle obrázku a uprostřed nařasíte. Malým kouskem stejnobarevné látky pak obtočíte střed a zezadu v ruce sešijete. Aby vám hrany držely složené, je dobré je přežehlit do požadovaného ohybu :)

motýlek

Takovou mašli, aby vás našli, pak můžete připevnit na pinetku a zastrčit do vlasů. Nebo ji připevníte na dostatečně širokou gumu a vyrobíte z ní pánského motýlka. Můžete s ní ozdobit dárek, sepnout závěsy nebo si s pomocí speciálních spon, které koupíte v galanterii, vyrobit mini mašle na balerínky. Jak vás znám, tak zase vymyslíte spoustu využití :)

IMG_4502IMG_4771 IMG_4788 IMG_4793

Pokud jste extrémně zruční origamisté, mám pro vás jeden bonusový DIY projekt – origami motýlek!

Šablonu na origami najdete TADY. A jestli ho někdy poskládáte, dejte mi vědět. Já jsem to na nějakou dobu odložila – po třech pokusech a hysterickém škubání papíru.

– thea

You Might Also Like

6 Comments

 • Reply
  Annie
  28.1.2014 at 22:44

  Potřebovala jsem nějakou rychle hotovou ozdůbku do vlasů a tenhle článek přišel jako na zavolanou! :) Trošku jsem si mašličku zjednodušila, bez šití, prostě jsem ji ve středu jen zavázala, připevnila na sponku a bylo hotovo… Děkuji! :)

  • thea
   Reply
   thea
   30.1.2014 at 10:19

   Tak to je skvely! Posli fotku na ukazku! :)

 • Reply
  Martina
  2.8.2015 at 9:50

  Chytla sem tvořivou a tak sem si říkala, že bych chtěla udělat motýlka mému čtyřnohému parťákovi – jen tak na focení, ale jak na to??? Váš článek mi moc pomohl – moc děkuji.

  • thea
   Reply
   thea
   11.8.2015 at 13:37

   To je super Martino, diky za koment :)

 • Reply
  čouhy
  5.4.2016 at 12:24

  Ahoj, já si udělala drdol a chtěla jsem ho něčím oživit a tento nápad mi udělal radst a moc se mi to líbilo 😊

 • Reply
  bugi
  2.6.2017 at 10:14

  Ahoj, moc děkuju za tip!!!
  Pro děti jsem potřebovala motýlka (šli s rodičema na koňský dostihy), tak si děti samy vybraly látku a já to jen pěkně poskládala.
  Nemám šicí stroj, tak jsem poskládanýho motýla secvakla třikrát sešívačkou a potom jen přešiju „obtočení“:)
  Vypadá to kupodivu skvěle.

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: