Places to be

IMG_4485

“Nothing behind me, everything ahead of me, as is ever so on the road,“ píše můj oblíbený Kerouac a já si na něj při cestování vždycky vzpomenu. Po několika sklenicích whiskey mi v jednom letenském baru kamarád nedávno řekl, že kdyby mě měl popsat jedním slovem, musel by použít „dobrodružná“. Potěšilo mě to. Vždyť cestování je přesně to, co plní naše životy zážitky, které si do cívíčka jinak naklepeme jen stěží.

Když se ve filmu The Secret Life of Walter Mitty pracovník seznamky hlavního hrdiny ptá, co v životě zažil výjimečného, Walter Mitty mlčí. Zamyslela jsem se, co bych odpověděla, a přišla na to, že veškeré výjimečné zážitky, které mám, jsou spojeny s putováním za dobrodružstvím, někde tam venku out of my comfort zone.

Jestli se díváte na Girls, víte, že taková „manifestační nástěnka“ je důležitým nástrojem každé přemýšlivé bytosti. Tak jsem si jeden takový mood board o cestování udělala a nainspirovala se na další DIY projekt.

Untitled-1

itinerary

Milujete cestování, stránky vašeho deníčku jsou popsány zážitky ze světových velkoměst a váš seznam míst, které prostě MUSÍTE navštívit ještě než zaklepete bačkorama, je delší než seznam boyfriendů Taylor Swift? Vyjádřete to obrazem!

Jak na to?

Úplně nejdůležitější část je rozmyslet si, co vlastně budete psát. Budou to města, které chcete navštívit neboli váš budoucí cestovní itinerář? Města, které máte nejradši? Města, kde jste se zamilovali, někoho políbili, měli sex, žili, jedli nejlepší burger ever, měli nejhorší kocoviny na světě, tančili v dešti nebo skočili z padáku? Máte takový seznam? Sepiště ho!

Druhá důležitá věc je vybrat si písmo, které se vám bude líbit a které zvládne vaše ruka vykreslit. Projeďte Pinterest, napište do kolonky typography a najděte font, který vás osloví. A začněte trénovat!

Na čvrtku v libovolné velikosti (podle rámu) si narýsujte pravítkem linky a začněte tužkou předkreslovat. Nakonec štětcem a tuží obtáhněte linie a pořádně se rozmáchněte. Nechte uschnout, vygumujte stopy od tužky a zavěste/postavte ke stěně.

IMG_3743IMG_4489

A co si dáte za rámeček vy?

– thea

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  MK
  13.2.2014 at 23:08

  Teda Terko, nevěděla jsem, že vedeš blog a ještě k tomu takový! Jsem nadšená! Go go go! Monika

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: