Základy vyšívání

IMG_4152

„Jéééé, ty vyšíváš? To už jsem neviděla nikoho dělat strašně dlouho!,“ vykřikovaly spolužačky ve škole a profesoři si ze mě během hodiny dělali srandu. „Ať se vám to nezamotá!“ „Vás vyvolat nemůžu, vy vyšíváte!“. Že jsem posedlá vyšíváním si tedy pravděpodobně už všimli. Teď to prozradím i vám. A posednu vás taky!

Kurzy LoveRevamp mi ještě ani jednou nevyšly, za to mě šíleně inspirují! Baví mě to. Vyšívání je vlastně takové kreslení jehlou, můžete jet v tramvaji a tužkou si naskečovat na látku něco, co vás zrovna zaujme a pak to zkusit prostě nějak vyšít. Co opravdu není moje silná stránka je trpělivost a abych se piplala s dokonalým stehem, na to mě neužije. U vyšívání je ale skvělé to, že vždycky vypadá dobře (nebo se mi to aspoň s růžovýma brýlema na očích tak zdá). Navíc se stačí naučit jen pár základních stehů. Jdete do toho?

Základní stehy

Backstitch

Jak na základní stehy vám prozdradím v cuku letu. Můj neoblíbenější je asi Backstich neboli Zadní steh. Je to totiž přesně ten steh, který si představíte, když si na vyšívání poprvé vzpomenete (kromě křížkového, samozřejmě :). Přerušovaná čára, nepravidelná linie, trochu jako byste rychle něco načrtli roztřesenou rukou. Zadním stehem jsem například vyšila toho sexy námořníka, který, jak se na něj tak dívám, dostane chuť ještě na pár delších tetovaček.

IMG_4236

Split Stitch

Split Stitch, kterým jsem vyšila celý žlutý obrys ananasu i vnitřní mřížku, je přesně to, co byste od tohohle jména čekali – rozdělíte bavlnku uprostřed jehlou. Zní vám to složitě? Koukněte na video a za minutku jste vyšívací matadoři!

French Knot

Malé francouzské uzlíky na ananasu neboli French Knot už znáte z článku o filcovém náhrdelníku. Jsou strašně roztomilé a efektní a vůbec jsem vždycky ráda, když je můžu v nějakém motivu vyšívat (to vysvětluje, proč jsem prostě MUSELA aspoň u jednoho kvítka prosadit uzlíky)

IMG_3734IMG_4158

Satin Stitch

Poslední steh, který vám dneska prozradím je Plochý steh jinak taky Satin Stitch, který slouží k „malování jehlou“, neboli jednoduše k vybarvování velkých ploch. Vlastním okem jistě poznáte, že jsou s jeho pomocí vyšity listy ananasu a květiny, jakousi zdivočelejší verzí výplně jsou zase vlasy a fousy svalovce.

IMG_4156IMG_3727

Asi nejlepší tutoriál a přehled základních stehů najdete TADY, francouzský uzlík studujte TU.

Další stehy zase příště a pošlete nám, co si vyšíváte vy!

– thea

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Klára
  21.1.2014 at 17:32

  Ten fousatec vypadá jak můj přítel, ale úplně!.) Jen mu chybí ta kotva…

  • thea
   Reply
   thea
   26.1.2014 at 14:48

   Tak to tvuj kluk vypada skoro jako ten muj!

 • Rozi
  Reply
  Rozi
  23.1.2014 at 1:42

  Kláro, myslím, že potřebujeme vidět jeho fotku :))

 • Reply
  Klára
  24.1.2014 at 11:24

  To by mi asi neprošlo ho takhle veřejně vystavovat;)
  Super blog, holky!

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: