8 šťastných blogů

a6d60b315b6fc8b51d1ff589460f6309

Dnes má Thea narozeniny: ,,Osmička bývala vždycky moje šťastné číslo a i když mi už osm dávno bylo, 8. únor pro mě vždycky bude den plný úsměvů, šlehačky a vnitřního poplácávání se po rameni, že jsem to zase zvládla do dalšího roku.“ Aby vám nebylo líto, že dnes dostává dárky jenom Thea, rozhodly jsme se, že dáme takovou malou pozornost i vám – naše tipy na super české/slovenské blogy, akce či projekty, které nás baví. Oficiálně tímto zakládáme novou rubriku Doporučujeme, kde se s vámi budeme dělit o to nejlepší, co nám po cestě internetovou džunglí cvrknlo do nosu. Tak se s tou naší první šťastnou osmičkou seznamte!

Móda / fashionbook

a

Musíme přiznat, že nás až překvapilo, kolik se v Česku za poslední dobu objevilo projektů, které spadají do kolonky „módní“. Mezi tou směsicí všelijaké úrovně se naštěstí najde hned několik takových, které je záhodno sledovat a podporovat. V našem prvním „must-add-to-your-RSS-reader“ tak jednoduše musel dominovat fashionbook.cz. Jen málokterý český módní blog či magazín si umí udržet tolik zdravého názoru na ten nablýskaný svět módy, ve kterém se holky fotí doma před zrcadlem a populární značky si články kupují oblečením. Fashionbook a jeho sarkastické texty, kterými se snaží rozhýbat zatuchlou mysl lokální scény, stejně jako spolupráce na skvělých projektech například s fotografkou Bet Orten či Pavlem Berkym a Zoot Dobro, nás nepřestávají bavit. A pokud o tomhle webu slyšíte poprvé, tak vězte, že vás rychle polapí taky.

Food / Kitchenette

nahled

Nejste zrovna blázni do vaření a nejnovější kulinární trendy vás nechávají v klidu? Kitchenette Markéty Pavleje nesmí minout ani ten největší gastroignorant. Za skromným názvem „Kuchyňka“ se totiž ukrývá snad nejúspěšnější český foodblog. Proč? Markéta dbá na zdravou stravu a regionální potraviny, ale to nevylučuje pečení bábovek jako od našich babiček nebo přípravu pořádného burgeru. Kitchenette není jenom pouhá sbírka receptů, Markéta o jídle učeně vypráví, přemýšlí a hlavně ho skvěle fotí. Profi fotografka se prostě nezapře (na Markétino porfolio mrkněte tu). Kromě skvělých jídel si můžete sem tam počíst o jejích výletech nebo se naučit nějaké nové DIY. Pozor, Kitchenette může způsobovat kručení v břiše!

Alternativa / 11 koček

11Kck

Milujeme kočky a ty, které rády DIY, ještě víc. Jedenáctkoček jsou sympatický holky s názorem a se zdravě kritickým přístupem k dnešní společnosti. Ale jako všechny ženský, i ony milují oblečení, a tak vymetají velké přehlídky i malé ateliéry. Zajímají vás vedle módy a designu i méně povrchní témata? Kočky se nebojí psát o antikonzumerizmu, lidských/zvířecích právech, zajímá je upcycling i veganství (a pokud vás tyhle témata baví víc než dost, mrkněte na kočičí Tumblr.) Na jejich blogu je taky radno sledovat nabitý kalendář, aby vám neutekla žádná módní nebo nezávislá akce, takže si příště budete moct koupit hezkou krabičku na blešáku pro vaši novou domácí přírodní kosmetiku. Mňau!

Projekty / Love Revamp

lover

Když se řekne výšivka, vybaví se vám tak maximálně květovaný ubrus u tety Blážy? Tak přesně pro vás vznikl projekt Love Revamp! Revamp totiž znamená oprášit a tenhle projekt si dal za cíl oprášit právě lásku k vyšívání. Pokud se i po naší masáži pořád k jehle a niti nemáte, prohlédněte si třeba tyhle diamanty, které vznikly pod dohledem lektorky a designérky Evy. To nevypadá jako tetin ubrus, že? Kromě vyšívací inspirace nabízí Love Revamp kurzy pro veřejnost, kde se během několika sezeních naučíte spolu s dalšími nadšenci základní stehy a nakonec si vyrobíte vlastní oslnivou výšivku. Naše babičky dobře věděly, že pít čaj, jíst koláče, klábosit a vyšívat je nejlepší formou relaxace ;-).

DIY / Soffamag

b

Najít v české blogosféře originální a zábavný DIY blog je jako hledat stéblo trávy v kupce jehel. I proto jsme si koneckonců Minty Finty založily ;-). Není však od věci, když máte vedle sebe zdravou konkurenci, která vás žene dopředu. Ne, nebude řeč o blogu, ale o virtuálním časopisu Soffamag. Kromě naprosto geniálního zpracování s velkými fotkami, příjemným listováním a zajímavými tématy od interiéru, přes DIY až k vaření, si ho můžete na webu přečíst v češtině i angličtině nebo si ho rovnou stáhnout do svého počítače. Venku je zatím pouze jedno číslo, nedočkavě se už ale těšíme na ty následující!

Inspirativní lidé / Stalker

c

Nedávno založený blog s názvem Stalker slovenské fotografky Ľubici Martincové je něco, co jsme si tajně přály udělat už od dob Backyard Bill – nechat zajímavé persóny vybrat své oblíbené outfity, nafotit je a ještě se jich u toho zeptat na pár intimních otázek. Jednou, až bude mít den 48 hodin, si něco takového ještě založíme, do té doby však budeme stalkovat Ľubicu a hledat inspiraci v jejích super skvělých fotografiích.

Interiér / Anunkblog

anunkblog

Keine ahnung, co je Anunk? Tenhle blog je náš nejnovější online nález a hned jsme se o něj s vámi musely podělit. Anunkblog se věnuje především interiéru a jeho jedinečnost spočívá ve spojení sil čtyř dam ze čtyř různých měst, ze tří různých zemí, které navíc v blogování nejsou žádné začátečnice. Ty kromě psaní o posledních designových trendech rády zpovídají další zajímavé české blogery, designéry nebo návrháře. Taky vaří, cestují i vyrábějí a všechno tohle dokumentují takovým způsobem, že se všem, kdo sledují jejich Pinterest, musí tajit dech. Tak se pořádně nadechněte a zkuste si Anunk zamilovat jako my.

Bonus / Strojovna

f

Jako borce na konec máme skvělou Strojovnu, otevřený tvůrčí ateliér, se kterým bychom pro vás rády domluvily šicí workshop pod hlavičkou Minty Finty (hlavně to nezakřiknout!). Můžete si sem přijít pronajmout šicí stroj, nechat si zkrátit kalhoty, zúžit šaty nebo se přihlásit na jeden z kurzů tkaní, pletení či barvení přírodními barvivy. Zapomeňte na chvilku na kopu e-mailů, briefy, brainstrormingy i meetingy a místo toho vemte něco do ruky a pokuste se z toho něco vytvořit. Howg!

Líbil se vám náš dárek k Theiným narozeninám? A co by podle vás nemělo chybět v dalším výčtu toho nej?

– Thea a Rozi

(Zdroje fotek: autoři blogů)

 

You Might Also Like

13 Comments

 • Reply
  jeve
  8.2.2014 at 14:41

  Waw! Děkuju Anungově i jeveově a přidávám si vás do mého must read! Se mi u vás teda holky líbí. A máte recht, ruční práce jsou cool a kdo říká že ne, tak je to, co říkáte vy! Pěknej den!

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   8.2.2014 at 16:50

   Ahoj Jano, máme radost, že náklonost je oboustranná :)) Pozdravujte ostatní Anunk dámy a hezký víkend!

   • Reply
    jeve
    9.2.2014 at 16:05

    Děkuju a vyřídím, ostatně, už vás máme i na Anunkovém Facebooku. A já jsem, to je mi ale náhodička (ó, jak já ten Vesmír miluju ;))… včera dala na svůj blog příspěvek s mentolovým podtextem. Jako by byl pro vás, děvenky … ;). Mňaucta!

    • thea
     Reply
     thea
     9.2.2014 at 20:54

     ehm, ta ananas kabelka?! nejvic musim usit! super blog, hazu do ctecky, Jano, a diky!

     • jeve
      12.2.2014 at 6:29

      ananas byl jenom takový tipický vánoční obal na plechovky s pivem :)

     • thea
      thea
      13.2.2014 at 11:56

      ja bych to nosila jako kabelku, haha :)

 • Reply
  Markéta
  9.2.2014 at 14:55

  Je dobrý najít čas od času nějaký zajímavý blog, protože těch ostatních je víc než dost. Takže díky a taky díky Anunku, že jsem vás našla :)

 • Reply
  Marketa
  9.2.2014 at 16:58

  No ja Vam tedy pekne dekuju. A mate to tu moc pekne!

 • Reply
  Vintagelover
  15.2.2014 at 10:26

  Moc se mi u vás líbí! Přidávám si vás mezi své oblíbené… Dobrý výběr blogů!

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   15.2.2014 at 18:12

   Ahoj Moniko, moc děkujeme. My samozřejmě Vintagelover sledujeme pravidelně ;)

 • Reply
  Blog.kafeadort.cz
  15.2.2014 at 16:34

  Ahoj holky, tak ja se s vami shoduji na kockach, kitchenette, anunk a soffe a ostatni jsou skvele inspirace! Zaujal me hlavne stalker.
  Diky!

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   15.2.2014 at 18:10

   To nám moc těší! Pokud znáš nějaká blog, který bychom neměly opomenout příště, určitě nám jej napiš :)

 • Reply
  Makina
  8.3.2014 at 23:46

  Děvčata, jedním slovem PECKA! Je fajn, že si v těch svých dobrodrůžo životech najdete čas se s námi o jejich střípky podělit a inspirovat nás. Držím palce, ať držíte tohle tempo. Pozdrav z Kroměříže!

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: