Srdce na provázku

P1080005

My Minty holky si na Valentýna nepotrpíme, ale o něco se zamilovaným motivem jsme vás ochudit nedokázaly. Místo dortů ve tvaru Amora a rádobyvtipných přáníček jsme připravily něco speciálně pro dámy. Oprašte vaše znalosti vázání uzlů ze skauta a svažte pro svoji slečnu/mamku/kamarádku srdíčkový náhrdelník z provazu.

Vždycky se mi líbily provazové šperky. Jsou čisté, výrazné, hodí se k jednoduchým šatům nebo triku a jen tak nikdo je nemá. Zahrála jsem si na Vacka a Poštu ze Zorya a zkusila vyrobit vlastní náhrdelníky z provazu (i když krystaly se mi ještě vypěstovat nepovedly). Vybrala jsem tři různé barvy pro tři různé kamarádky, ale velkou parádu naděláte určitě i s jednoduchým jutovým motouzem.

Co je k tomu potřeba?

1 metr provazu
nůžky
izolepa
nit nebo bavlnka v barvě provazu
sirky/zapalovač

P1080004

Provaz seženete v provaznictví, hobby shopech nebo obchodech pro kutily. Stačit vám bude 1 metr, ze kterého vyrobíte náhrdelník akorát tak dlouhý, abyste jej přetáhli přes hlavu. Pokud jste fandové kratších náhrdelníků, bude potřeba myslet na kovové zapínání, se kterým vám poradí ve kterémkoli specializovaném obchodě s korálky. Nejdřív jsem zkoušela úzké barevné provázky, ale se širšími se lépe pracuje a podle mě také lépe vypadají. Ty moje měly necelý centimetr v průměru. Můžete udělat i dvoubarevné srdíčko, v tom případě se podívejte na první část videa dole.

Jak na to?

Myslela jsem si, že jako bývalé skautce, která zvládala dračí smyčku, nebude dělat nějaké srdíčko žádný problém. Dosáhnout tvaru připomínající alespoň částečně náš nejdůležitější orgán ale bylo těžší, než se zdálo. Zjistila jsem, že nejdůležitější je opravdu přesně dodržovat velikosti a úhly smyček, které jsou nejlépe popsány v následujícím videu (od 2:45). Uchopte provázek zhruba ve třetině a začnětě motat. Důležitá část je pak utažení uzlu do srdovitého tvaru a to vyžaduje trochu trpělivosti a pevných nervů. :-)

Uzel je na světě? Pokud nemáte srdíčko přesně v polovině, zastřihněte delší provaz a „vycentrujte“ uzel, případně zkraťte oba dva podle libosti. Oba konce opalte, aby se vám nerozplétaly, přiložte je k sobě a omotejte úzkým pruhem silnější izolepy. Teď už stačí jen izolepu zamaskovat nití nebo bavlnkou – obtočte ji několikrát kolem dokola a především v místě spoje, pokud u sebe konce i přes izolepu moc nedrží. Konec nitě zafixujte, aby se vám nerozplétala (klidně poslouží vteřinové lepidlo, ale maminky ví, jak na to). Nový dárek pro vaši milou je na světě <3

P1080007

P1080008

 

A co vy, slavíte Valentýn? Nebo radši 1. Máj? Nebo si dáváte dárky z lásky celoročně?

– rozi

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Blog.kafeadort.cz
  15.2.2014 at 16:18

  Ahoj holky,
  Prave jsem objevila vas blog a moc se mi libi! Pridam vas mezi sve oblibence:-)
  Krasny fotky, cisty design, skvela temata, klobouk dolu!

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   15.2.2014 at 18:13

   Ještě jednou moc díky, podobné pochvaly nás hrozně nabíjí!!! :)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: