Zástěrka aneb jak vařit se stylem

IMG_4995Vaříte doma v zástěře? Jak vypadá? Je to nová barevná z IKEA nebo stále ta, kterou vám na cestu do vlastního bytu v osmnácti přibalila do kufru máma? Může být taková zástěra módní doplněk? A vaříte rádi ve stylu? Pak si přečtěte o novém projektu Zástěrka!

Čtvrteční ráno jsem strávila na pozdní snídani v Bistru no.19. Po zemi si vesele lezlo dítě, všichni si povídali a jeden přes druhého objednávali kávu. Mezi uzobkáváním švestkové bublaniny jsem mohla okukovat tradiční zástěry v podání českých návrhářů, tedy nový projekt Lucie Pavláskové, která stojí mimo jiné například za Czech Original Fashion, a spolumajitelky Bistra no.19 Kristiny Netíkové.

IMG_5061IMG_5010

Nápad na vytvoření kolekce zástěr vznikl vlastně docela jednoduše – z vaření a stolování ve stylu. Všichni pečlivě vybíráme nejkrásnější kuchyňské vybavení, pořizujeme si puntíkované hrnce, barevné vařečky, kupujeme trendy potraviny, vaříme s kamarády. Otevíráme kuchyň ostatním tak, aby bylo vidět, co v ní máme a z čeho vaříme. A pak na sebe hodíme ušmudlanou zástěru s fleky od kakaa, která pamatuje ještě léto 1994. A přitom taková stylová zástěra může úplně jednoduše sloužit jako módní kousek. Ne asi.

thumb_1W2H7001 thumb_Chatty1 thumb_JakubPolankaOloKzssov thumb_MiroSabo

Tak se do toho návrháři pustili. V kapse každé ze zástěrek najdete osobní vzkaz přímo od konkrétního designéra. První černá s velkou mašlí za krkem je od značky Belka a můžete v ní přivítat vaše hosty s opravdickou elegancí. Vidíte k nim ty perly ve stylu Coco stejně jako já? Některé účastnice snídaně byly nadšené z nápadu obsloužit svého milého v této zástěrce a nemít pod ní zhola nic.

IMG_5058

Džínová od Chatty mě dost baví a očividně nejsem sama. „Slyšela jsem, že se v ní kromě vaření i dobře opravují kola,“ prozradila na snídani Radka Sirková, jedna z návrhářek, která stojí za značkou Chatty. „Moc hezká. V rozdílu mezi touto a od Chatty mám jasno. V téhle bych jen vařila, kdežto tu od Chatty bych si vzala i na party. Sorry, Miro…,“ dočtete se na Facebooku pod ocelově šedou zástěrkou od Mira Saba. Hm. Trsat by se v ní mohlo dobře a do kapsičky si nasypete třeba drobáky na limonádu.

Valentýnská parádička a moje osobní favoritka je zástěrka od Jakuba Polanky a Olo Křížové inspirovaná tradičními tapetami z kuchyně našich maminek a babiček. Na vázačce má velkou kapsu, kterou si můžete posouvat na všechny strany. Je něžná, roztomilá, květovaná, až mi připomněla jaro. A my Česi přece Valentýna slavíme na prvního máje, tak proč ne.IMG_5093IMG_5019IMG_5039IMG_5073

O zástěrkách se můžete dočíst víc na www.zasterka.cz nebo si je rovnou skočte vyzkoušet do DESIGN BISTRO&SHOP No.19. Jedna stojí 1500,- a docela dobře se hodí jako parádní dárek – ehm ehm, kdyby někdo třeba nevěděl, co mi zpětně poslat k narozkám, žejo.

A pokud na designové kousky, kterými vyšperkujete své hnízdo, teprve šetříte, doufám, že vás zástěrky alespoň inspirují k nějakému DIY. Mě totiž nadchly. Takže možná, než se párkrát vyspíte, najdete na Minty Finty návod, jak na to.

Tak co, jak se vám zástěry líbí? Více fotek najdete taky na našem Facebooku.

– thea

 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Markéta
  10.2.2014 at 8:32

  Já teda zástěru používat musím, protože jsem děsný prase a z těch vymazlených se mi nejvíc líbí tapetová květovaná, ale koupila bych si tu černou, protože má mašli. A ty já ráda :).

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: