Čokoládová omáčka Mole

P1080970

Mole je pro Mexičany to, co je pro nás svíčková. Prý je to dokonce nejmexičtější jídlo vůbec. Rozumějte, nemůžu odtud odjet, aniž bych tuhle omáčku s čokoládou nevyzkoušela (a ne jenom proto, že se můžu po čokoládě utlouct). Mole se tradičně jí s kuřetem, ale my se ho dneska naučíme zapečené se sýrovými enchiladas.

Mole se nejmenuje podle anglického krtka, jak by se podle barvy mohlo zdát, ale podle aztéckého slova pro omáčku. Legenda praví, že se kdysi dávno jeptišky dozvěděly o nečekané návštěvě arcibiskupa. V rychlosti mu připravily omáčku ze zbytků toho, co obsahovala jejich skromná spižírna: pálivou papriku, kousek chleba, čokoládu, oříšky a koření. K tomu zabily starého krocana a arcibiskup si mlaskal. Možná proto existuje tolik verzí mole, protože každý region a možná i každá rodina (stejně jako u svíčkové nebo bramborového salátu) používá jiné „zbytky“. A co jsem měla ve spíži já?

P1080947a

Co budeme potřebovat?

rajčatový protlak nebo tři rajčata
1 velká nebo tři malé pálivé papriky
1 cibule
3 stroužky česneku
malá hořká čokoláda nebo 2 lžíce neslazeného kakaa
2 kukuřičné tortily nebo hrst nachos
hrstka oříšků
koření a sušené ovoce (viz dále)
4 hrnky vývaru
olej

Jelikož bychom měli ctít původ receptu a tím je využití zbytků, koření, oříšky i semínka zvolte podle sebe. Koření dávkuje maximálně po lžičkách. Já se nechala unést a příště bych asi nemíchala tolik (ale hřebíček a skořici jsem prostě musela vyzkoušet). Šanci jsem dala i anýzu, se kterým nejsem úplně kamarád. Snad jedinou výjimkou je tahle fenyklová polévka. A sambuka. Do mole už příště raději ne.

Jak na to?

Nejdřív nasucho opečeme tortily a nalámeme je do mixéru, případně přidáme hrstku nachos. Na stejnou pánev přidáme trochu oleje, opečeme česnek a cibuli až zesklovaní a přidáme je k tortilám. Potom lehce orestujeme oříšky, semínka a na trošce oleje necháme provonět i bylinky. Ta vůně! Vše pak přidáme do mixéru spolu s nakrájenými a oloupanými paprikami a rajčaty bez semínek či protlakem.P1080951

Celou směs pořádně a důkladně promixujeme a postupně přidáváme vývar až vznikne dokonalá omáčkoidní konzistence :). Omáčku vrátíme zpátky na pánev (vy, kteří nebydlíte na koleji a nemáte jen jednu pánvičku, zvolte větší), přivedeme krátce k varu, ztlumíme a dvacet minut necháme na mírném ohni probublávat. Na konci přidáme nalámanou čokoládu, promícháme a je hotovo! Mole by mělo být pořádně pálivé a díky kakau tmavě hnědé. Moje spíš připomínalo tmavší svíčkovou. Naštěstí z toho nemusím být smutná, protože mole prý může mít snad všechny barvy duhy :)

P1080960

A co teď s 2 litry čokoládové omáčky? Já si připravila mole enchiladas! Mezitím, co se omáčka vaří, si osmahněte tortily, do kterých vložíte kousek sýra. Já použila mexickou méně slanou variantu balkánského sýra, ale někdo používá například chedar. Masoužravci si tam zase můžou hodit nějakou vraždu. Tortily pořádně srolujeme, poklademe vedle sebe a důkladně přelijeme omáčkou. Můžeme zasypak zbytky sýra a/nebo semínek a vložíme na 20 minut do trouby zapéct. Podávat můžete jen tak, ale vůbec nejlepší je to se zakysanou smetanou.

P1080961

P1080968

Takhle jednoduchý to je.

output_AK5eF5P1080976

Esteticky nic moc, já vím. I chuť je zvláštní – v Mexiku se říká, že mole buď milujete nebo nenávidíte. Pro mě to byl rozhodně zajímavý kulinární výlet, na který se ráda někdy vrátím. Ale hlavně mám další legitimní důvod, jak sníst celou tabulku čokolády :) Tak buen provecho a napište mi, jak se vám čokoomáčka povedla. Pokud je to pro vás moc velkej odvaz, vyzkoušejte alespoň Theiny slané čokoládové bonbony!

Recept na mole byl na přání. Láká vás nějaká další mexická pochoutka, kterou se s námi chcete naučit?

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: