DIY is the new black

SJP

Na Minty Finty slyšíme čím dál tím víc pozitivních ohlasů, každý měsíc k nám chodí o několik desítek čtenářů víc a na Facebooku nebo pod články na nás čekají komentáře, u kterých se tetelíme blahem. I přesto všechno se k nám jednou za čas přitočí pár nadzvednutých obočí a nechápavé otazníky se začnou vznášet nad větou „K čemu to Minty Finty jako má bejt?“.

DIY je (nej)levnější možnost psychoterapie

I my máme občas pocit, že se z té práce v kanceláři asi úplně zblázníme, proto víme, že vytvořit něco rukama je ten nejlepší relax. To vám potvrdí 9 z 10 holek na Fleru. Přijde doba, kdy Madonna zahodí kabalistický náramek a nahradí ho vlastnoručně upleteným s rybím vzorem a Tom Cruise se vykašle na scientology a začne stloukat poličky. Věřte nám, kdyby Britney Spears pletla, nemusela by si oholit hlavu a Lindsday Lohan by třeba konečně vylezla z léčebny. A Leo D. by si měl toho Oskara alespoň uplácat z hlíny.

Kamera, klapka a jehlice

Co je nejoblíbenějším DIY mezi celebritami? Něco, co se v pohodě vleze do kabelky a zabije čas při čekáním mezi scénami – výbavička na pletení. Že je kmitání jehlicemi lepší než celodenní Angry Birds, pochopila už pěkná řádka bohatých a slavných, tak se na ně pěkně pojďme podívat. Sarah Jessica Parker je narozdíl od hysterické Carrie, která jede i na chatu do lesa v jehlách, praktická žena. Při natáčení Sexu ve městě si spolu s kámoškou Kristin Davis radily, kterak hladce nebo obrace.

SJP Kristin Davis

Scarlett Johansson zkouší pletení v Lost in Translation, v reálném životě jí to jde ale o hodně líp. Navrhla dokonce čepici pro značku Neff Headwear na podporu boje proti rakovině – jmenuje se the Scarlett Beanie a ještě ke všemu je eco-friendly. Zatímco Mary-Kate zajímala víc čísla na váze a lovení bohatých frajerů, Ashley Olsen rozjížděla hvězdnou designérskou kariéru na gauči s jehlicemi. Geri Halliwell si na Havaji při pletení prozpěvuje It’s raining man a je šťastná, že už netrčí v Londýně. Plete taky, jak by řekl Fousáč, „the sexiest redhead in the world“ Christina Hendricks. Po tom, co zabila Billa, si na jachtě štrikuje i Uma Thurman a Julii Roberts drží na place klubka Tom Hanks. Pletlo se dokonce na olympiádě v Soči. Celosvětovému míru by prospělo, kdyby se vlně a jehlicím věnoval místo jiných záležitostí také ruský prezident Putin.

Ashley Olson Geri HalliwellCrisitina Hendricks Sochi 2014Julia Roberts Uma Thurman

Ikony

Pletení je nadčasové. Pletla vaše máma, babička, ale i Audrey Hepburn, Sophia Loren nebo Elizabeth Taylor. Přidejte se k nim!

Audrey Hepburn  Catherine Zeta Jones Katherine Hepburn                    Audrey Hepburn, Catherine Zeta Jones, Katherine Hepburn

Sophia LorenGinger Rogers                                 Sophia Loren, Ginger Rogers

Ingrid Bergman Elizabeth Taylor                                                             Ingrid Bergman, Elizabeth Taylor

Caratumblr_n16lolyGJX1sf77eho1_1280

Že je pletení cool snad nejvíc dokazuje 21letá topmodelka Cara Delevigne, která kmitá (jehlicemi) mezi přehlídkami. Oblíbila si značku Wool and the Gang, která kromě vlny a DIY pletacích setů prodává také už hotové produkty. Na Fashion Week v Londýně si je ke spolupráci na pletených doplňcích přizval módní návrhář Giles Deacon a právě Wool and the Gang tak vytvořili pletené čepice, které předváděla i Cara.

1798257_10152255918940350_931677419_n Snímek obrazovky 2014-03-05 v 11.32.47

Wool and the Gang mají také docela vtipné free patterns, které si můžete zadarmo stáhnout a uštrikovat.

A co drsní chlápci?

                                        Russell Crowe, Keifer Sutherland 

Pletení miluje dokonce i polobůh Ryan Gosling! Magazínu CQ se svěřil, že kdyby si mohl vybrat, co bude celý den dělat, určitě by to zahrnovalo pletení šály, které ho hrozně uklidňuje. Že je pletení unisexy nás vloni přesvědčil i náš čtenář Martin, který své přítelkyni upletl podle našeho návodu čelenku.

0bfb7bcb015378edb08ec4ed6657974d

Chcete víc? Přečtete si celý list pletoucích celebrit tady. A místo stalkování bývalýho na Facebooku si v tramvaji upleťte třeba čepici.

Pokud nechcete tasit jehlice, zkuste s námi některé z našich DIY: vyšívejte, šijte, vyrobte nějakou pěknou dekoraci do bytu nebo třeba šperk … ale hlavně konečně zahoďte hloupé předsudky, že ruční práce jsou jen pro bydlenky a sluníčkové tvořivky a pusťte se do toho s námi! Uvidíte, jak si pročistíte hlavu :)

 

vaše thea & rozi

You Might Also Like

5 Comments

 • Reply
  Markéta
  6.3.2014 at 8:45

  Trošku si, holky, myslím, že obhajovat tady DIY není potřeba. Neboť ti chytří znají jeho výhody už dávnou a ti méně chytří si založí fashion blog a udělají z řetězcových kousků módní vítězství a váš blog stejně nečtou :). Jejich chyba, ne?

 • Reply
  bududub
  6.3.2014 at 10:45

  Krásný počtení. Vypadá to, že svět se vrací k normálu… Příště prosím samostatný článek o ikoně mužného pletení, kterou je pro každou zapálenou pletařku bezesporu Stephen West. Ach jo! Kde byl, když jsem se vdávala :)

 • Reply
  Klára
  10.3.2014 at 15:09

  Super manifest, amen.
  Já právě bojuju se svetrem, naštěstí jen v kojenecké velikosti! (ne pro mého kojence;)

 • Reply
  Iri
  17.3.2014 at 18:32

  No jo, to ale člověk musí mít práci, ve které je placený i za to, že čeká:) A někdy ruční práce nevedou k uklidnění, ale naopak depresi – to známe my nešikovní, když nám to nejde:) S vyšíváním to ještě prošlo, ale u pletení bych se už určitě strašně vztekala.)

  • thea
   Reply
   thea
   20.3.2014 at 13:46

   To ja se taky navztekam az az :) ale lepsi se vztekat u pleteni, nez u cteni komentaru na Facebooku :)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: