Mořské povlečení

P1080738

Moje nudné bílé (čti nejlevnější) povlečení z Walmartu nutně potřebovalo makeover. Aby se motiv hodil k mé nové kotvě, rozhodla jsem se pro papírové lodičky a vlny. Normálně bych zvolila razítka z gumy na rytí, která nabízí detailnější propracování. Protože ale momentálně žiju v provizoriu a ve městě, kde jsem doposud neobjevila hobbymarket nebo lepší výtvarný obchod, spokojím se tentokrát s řezačkou a houbičkou na nádobí. Vyrobte si se mnou vlastní tiskátko z dostupných surovin ;)

Natisknuté povlečení jsem plánovala už dlouho. Po bramborových tiskátkách je to snad nejjednodušší způsob, jak si pořídit originální kousek do vašeho domova. Tisknout můžete i na závěsy, utěrky nebo ubrusy v nejrůznějších barvách, velikostech a tvarech a doladit si tak váš interiér. Já jsem si jako wannabe mariňák pořídila kombo lodičku a vlny.

Co je k tomu potřeba?

houbička na nádobí
barva na textil
řezačka
fixa nebo propiska
povlečení nebo cokoliv, na co chcete natisknout

P1080713

Jak na to?

Nejdřív jsem houbičku rozpůlila, což mi vydalo akorát na dvě větší razítka. Fixou nebo propiskou vyznačte tvar a řezačkou vyřežte hmotu tak, aby váš tvar zůstal vystouplý. V případě razítka ve tvaru vlny to nebyl žádný med, ale pokud to na mě neřeknete Thee, prozradím vám tajemství – hmota se dá jednoduše a zcela neprofesionálně vytrhávat i rukama.

P1080717

P1080718

Do mělké nádoby nalijte barvu na textil. Razítko buď namáčejte přímo nebo si pomozte štětcem, aby barva pokrývala rovnoměrně celý povrch tiskátka. Barvy by ale nemělo být zbytečně moc. Vyzkoušejte si otisk nejprve na papír, a pokud je vše OK, rozjeďte to na ostro. Pokud tisknete vak na polštář nebo na peřinu, nezapomeňte dovnitř vložit kousek kartonu nebo cokoliv jiného, co zabrání obtisknutí na druhou stranu.

P1080725

Jestli chcete, aby vaše otisky vypadaly jeden jak druhý, nanášejte barvu po každém natisknutí. Mně se však líbí nedokonalost a nepravidelnost, takže jsem nanášela barvu až po každém třetím obtisku. Pokud se stane, že razítko nenatisklo větší kus plochy, jednoduše chybějící část dokreslete štětcem. Nechte vaši originální textilii pořádně zaschnout a nezapomeňte zkontrolovat, zda vaše barva vyžaduje finání přežehlení!

P1080728

TIP:

Pokud tiskněte povlečení, zkombinujte dva tvary a/nebo natiskněte každou stranu jinou barvu. Můžete si tak vytvářet kominace podle nálady.

P1080732

P1080733

P1080730

Já odteď budu spát na vlnách. A co si natisknete vy?

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: