První jarní outfit

P1080928

O víkendu jsem si udělala výlet po koloniálních krásách Mexika a konečně si pořídila vyšívanou blůzku, kterou potkávám na ulících po celé zemi. A protože v jednom z měst našeho výletu prodávali i květované čelenky, po jedné takové jsem sáhla, nasadila na hlavu a od té doby nesundala. Květovaný outfit je přece skvělý způsob, jak oslavit první jarní den!

P1080934

Jak asi víte, vyšíváme moc rády. Na květovanou halenku si ale netroufám, takže když jsem ji konečně objevila na mexickém trhu, neodolala jsem. Původně jsem chtěla černou, protože to je moje barva, ale kde jinde se utrhnout ze řetězu než v barevném Mexiku, že? Tyhle halenky jsou podobné tradičním košilím huipil, které jsou mnohem zdobnější a taky mnohem dražší, ale já mám z téhle upřímnou radost.

P1080931

Abych svůj mexický look podpořila ještě víc, nasadila jsem si květovanou čelenku, která perfektně oživí i jinak nudné kombo triko/džíny. Pokud toužíte po podobné, není nic jednodušší než si ji podle našeho návodu vyrobit. Nejdřív jsem se svého jarního outfitu trochu bála, ale neumíte si ani představit, jak se na mě všichni celý den usmívali. Zkuste to taky :) !

P1080927

Do lehoučkých pestrých halenek, které se skvěle hodí na jaro a léto, jsem se prostě zamilovala. Thea už mě o jednu požádala a bojím se, že v mém případě nezůstane pouze u jedné. Třeba se tu konečně naučím nosit barvy ;)

Nemyslete si, vyšívané halenky nejsou jen pro mexické babičky a bláznivé Evropanky. Cestou do školy jsem potkala i tuhle sympatickou slečnu.

P1080925

Jak jste na tom vy a tradiční/etnická móda? Inspirujete se nějakou cizí kulturou?

 

– rozi

Za fotky děkuju Harrimu Laakso

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply
  Barbora Grünwaldová (Photographyasmyhobby)
  21.3.2014 at 7:57

  Mně se to líbí moc, výšivky jsou super, ale nějak jsem barevně konzervativní a miluju černou, tmavě modrou, šedou a minimalismus v oblékání. Asi bych potřebovala taky výlet do Mexika, abych se z té mojí černé závislosti vyloupla :-) Krásná halenka i celý outfit.

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   21.3.2014 at 16:38

   Báro, určitě bych mexickou terapii doporučila všem černým/šedým myším. Mně to tady náramně prospívá :) A musím říct, že mám z těch barevnějších outfitů hned lepší náladu, takže, směle do toho!

 • Reply
  Markéta
  21.3.2014 at 8:56

  Já a folklor jsme nejlepší kamarádky. Musela jsem se k tomu ale prokousat srkz svoje předsudky a stádovité přesvědčení, že tradice je něco, co už není v kurzu. Pěkná blbost, mimochodem.
  V Mexiku jsem si koupila parádní vyšívaný šaty, ale protože jsou bílý, musela jsem je už párkarát vyprat a výšivka je v háji. Skoro.
  Inu, nezbívá, než si vyšít něco sama, že?

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   21.3.2014 at 16:40

   Taky se bojím, že halenka moc dlouho nevydrží, proto si jich plánuju pořídit víc. Šaty tu mají krásné, to je prada, ale já si v nich díky mojí postavě připadám jako selka :)) Ale možná to jsou právě ty předsudky ;)

   • Reply
    Markéta
    22.3.2014 at 8:47

    Co máš s postavou? :) Jsi malinká?

    • Rozi
     Reply
     Rozi
     22.3.2014 at 9:08

     Haha, no když to musíš vědět .) nejsem úplně nejvyšší a taky nemám úplně chlapeckou postavu, jestli si rozumíme :D. Takže ve volánkových vyšívanýh šatech bych asi opravdu vypadala jako ta selka .) Ale třeba ještě změním názor :)

     • Markéta
      23.3.2014 at 8:35

      No ne, vědět to nemusím, ale vzhledem k tomu, žes poskytla fotky sebe samé, kde mi nepřišlo patrný, v čem je problém, tak mě to zajímalo :)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: