Pytel na odpadky jaro/léto 2014

Pro běžného smrtelníka neestetické předměty denní potřeby, zato návrháři a fashionisti je milují. Naposled byly k vidění v rámci Jesus Gang Project Jakuba Polanky. Řeč je o taškách a igelitkách, se kterými jakoby se roztrhl pytel. Přečtěte si, jací návrháři povýšili kus plastu, ve kterém přenášíme nákup nebo dokonce odpadky, na fashion musthave + na vás na konci článku čeká tip, jak se sám stát trendsetterem.

Není kostka jako kostka

tati

V roce 2007 přišel módní dům Louis Vuitton s těžkou odvetou. Marca Jacobse asi asijské fejky jeho světoznámých kabelek dopálily natolik, že jim chtěl dát ochutnat jejich vlastní medicínu. V rámci dámské kolekce na podzim a zimu představil kabelky silně připomínající rozměrné tašky vietnamských obchodníků. Pouze s pár nulami na cenovce navíc.

Asijskými taškami se od té doby inspirovalo mnoho designérů a návrhářů, vzpomeňte třeba na kolekci Céline f/w 2013 s neforemnými krabicoidními kabáty. Kompletní seznam najdete tu.

Rok 2011, rok igelitek

plastic-bag

Brát si kvůli jednomu jablku igelitový pytlík nebo si odnášet 20 tašek z Tesca je čiré ignoranství, to snad ví všichni naši uvědomělí čtenáři už pár let. Nejinak tomu bylo před 3 roky, kdy jedinou možností, jak se ukázat na veřejnosti s igelitkou v ruce, byl fashion event. Tašku z HáeMka i MMM bych s radostí nosila třeba na nákupy, ale průhlednou Jil Sander v oranžové bych snad nevytáhla ani při cestě k popelnici. I když právě tu jsem v rámci rešerše vídala na fotkách z fashionweeků nejčastěji:

Jil-Sander2  035

Maison Martin Margiela pak povýšil nošení igelitek na zcela jinou úroveň, když vytvořil speciální stříbrné držátko. Protože i vaše igelitka potřebuje nějaký ten bling bling.

 

Na druhou stranu není igelitka jako igelitka. Průhlednou tašku, kterou nosí naše oblíbená královna minimalismu z blogu Love Aesthetics, rozhodně schvalujeme. Pokud máte problém s plastem, ale nechcete zůstat pozadu, mrkněte na kožené igelitky Cast of Vices tu.

loveaestheticswhitebomber000-1„Nedělám pytle na odpadky!“

Až příště půjdete s košem, nebuďte překvapení, když si vás u toho někdo vyfotí. Letošním módním hitem jsou totiž pytle na odpadky. Dokazuje to třeba kolekce Lanvin na letošní jaro/léto, respektive jeden z doplňků. Ač byly některé lanvinovské tašky vyrobeny z blyštivých materiálů, tvarem připomínaly právě pytle na odpadky. Ani zatvrzelé popírání tohoto tvrzení z úst autora kolekce, Albera Elbaza, nemůže změnit můj pocit, že mám podobný kousek v odpadkovém koši.

Lanvin SS2014

To český návrhář Jakub Polanka by se asi takhle nesmyslně neobhajoval. V rámci jeho kolekce Jesus Gang Project jsme mohli vidět kšiltovky, šátky přes obličej, posprejované oblečení, třpytivou burku a, ano, tašky alá pytle na odpadky. My mu za skvělou kolekci tleskáme a nepokrytě toužíme po té kšiltovce.

byCzechfashioncouncilFB

Trendsetter tip:

Protože jsme taky DIY blog, uchvátil nás nápad si igelitky vyšít. Jsou vtipné, ironické a originální. Jen jejich nošení po městě vyžaduje trochu odvahy. Jdete do toho? Inspirovat se můžete na stránkách autorů tady a tady.

  

Jak se vám dnešní plastová inspirace líbí?

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: