Dip dye ombré

P1090030

Na naší FB stránce jsme zveřejnily univerzální návod na DIY ombré, ale přáli jste si, abychom jej za vás vyzkoušely v praxi. Nutno podotknout, že to opravdu nebylo jen tak. To bychom ale nebyly v Minty Finty, abychom vše nevyzkoušely, nepoučily se z vlastních chyb a nakonec se nestaly mistryněmi v barvení. Ombré na vlasech vás sice nenaučíme, ale tašku nebo triko s námi hravě zvládnete!

Nejdřív jsme do barev nořily nábytek, teď jsme připravily lázeň pro plátěnou tašku. Moje obyčejná přírodní plátěnka si přímo říkala o pořádný dip dye. Nakoupila jsem tedy v drogérce barvu na textil s koníkem, postavila hrnec s vodou na plotnu a vzala do ruky stopky mobil. A přesně tohle všechno budete na dnešní DIY potřebovat. Easy? Jen si nemyslete, že to vše bude probíhat takhle jednoduše:

output_ray4um

Jak na to?

Techniku si vysvětlíme později, moje hlavní rada zní, držte se návodu na obalu! Moje koňská barva byla jednak ve španělštině, druhak na obalu zapomněli napsat, kolik vody mám k přípravě lázně použít. Místo „negro elegante“ je tak moje taška sivá, ale ve výsledku mi to nevadí. Pokud se chcete vyhnout barevným překvapením, připravte barvu podle návodu a vyberte si triko, tašku, ubrus, zkrátka cokoliv světlého (ideálně bílého), co budete chtít natónovat.

Nejprve si zvolte vhodnou pracovní plochu a podložku – staré noviny váš sváteční ubrus před barvou neuchrání. Hotovo? Látku si rozdělte na 6 částí – první bude nedotčena a je jedno, jak velký kus si zvolíte, poslední část bude nejsytější. Nejprve namočte látku do hloubky 5/6 a zapněte stopky. U prvního namočení záleží nejvíce na vaší přesnosti, protože tak určujete, kam až bude barva sahat a zda bude její linie rovná. Vydržte 30 vteřin a povytáhněte látku o jednu pětinu, dokud stopky neukážou 2 minuty. Povytáhněte zase o další kousek a počkejte do 4 minut. Předposlední část si pobude v barevné lázni 7 minut a nejsytější část dokonce 10 minut.

P1090002

Takhle vypadala moje taška v závěrečné fázi. Bála jsem se, že bude barevně jednolitá, ale při vymývání barvy (kterou vymyjte opravdu důkladně) se barevné odstíny objeví, takže nepanikařte. Bílý konec můžete lehce natónovat, pokud látku během vymývání zmuchláte dohromady. Nebo vymyjte jen barevnou část a bílý konec nechte nedotčen. Já jsem si před vymytím ještě rychle namočila uši tašky a vytvořila lehké ombré i na nich.

Tip: Pokud váš návod hlásí např. 20 minut k nabarvení, nechte poslední část vykoupat klidně o trochu déle a mezi jednotlivými částmi zvolte větší časové rozestupy.

Master Tip: Kdo by s výsledkem nebyl spokojen, může si textil obarvit celý a ombré efekt vytvořit inverzně pomocí sava nebo si alespoň vybělit vzor/nápis.

P1090037

Já ale spokojená jsem :) I když příště radši zkusím ombré pomocí štětce nebo houbičky, což je technika, kdy můžete přesněji určovat jednotlivé tóny. O tom ale zas třeba příště!

Jaké máte vy zkušenosti s ombré?

 

– rozi

 

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Markéta
  3.4.2014 at 9:58

  Já mám zatím zkušenost jenom na těch vlasech… nedoporučuju. Takhle zničený konečky už jsem neměla dlouho a to mi to dělaly v proslulém salóóóónu… před dvěma lety jsem byla zblázněná do ombré šatů, ale ovládla jsem se a loňský hit ombré na džínách mě nechává zcela chladnou. Nicméně, udělat si tašku by bylo fajn. Zkusila bych tu houbičkovou. Jen by mě zajímalo, kde jste koupily tu plátenou tašku bez potisku :)? Pochlubte se! ;)

  • thea
   Reply
   thea
   3.4.2014 at 12:36

   Nevim, kde ji nasla Rozi v Mexiku, ale ja na ne chodim do Altamiry, kousek od Narodky :)

   • Rozi
    Reply
    Rozi
    3.4.2014 at 16:37

    Ano Thei, z Altamiry :) Ombré džíny jsou strašný ale na džínový vestě by mi to asi tolik nevadilo.

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: