Doporučujeme #2

Móda / Fashion Map

_mg_7883

Po fashionbook.cz vám představujeme další web zaměřený na módu, který není jen bezobsažnou výkladní skříní. Fashion Map můžeme popsat třemi aktivitami: Mapování, Spoluvytváření a Podpora. Seznamte se s lokální módní scénu, pročtěte si pár zajímavých blogů, které byste neměli minout, sledujte eventy nebo se inspirujte zajímavým online obsahem od osobností z módního průmyslu. Fashion map podporuje lokální módní produkci a myšlenku tvz. Slow fashion – společensky zodpovědné módy. Jedním z posledních projektů s tímto tématem byla třeba podpora kampaně Fashion Revolution Day, o kterém jsme psaly tu. Rozhodně doporučujeme sledovat jejich nabitý fashion kalendář, aby vám neunikla žádná zásadní akce. S touhle mapou se na módním poli rozhodně neztratíte!

Food / Mikyna v kuchyni

čokoládová pěna

Týna a Mikeš alias Mikyna jsou dva, mají se rádi, a to hlavně v kuchyni. Vaří spolu totiž s láskou, která z jejich blogu přímo čiší. Mikyna v kuchyni si neklade žádné nároky na to být nejvymazlenějším food blogem plným příspěvků o makronkách a cupcakes, na chatě v Jizerkách nebo v kuchyni v Liberci vaří, když mají náladu a na co mají chuť. A vymýšlejí opravdu originální gurmánské kombinace! Dýňová zmrzlina s whiskey a ořechy, zmrzlina z červené řepy nebo salát s fíky a prosciuttem jsou jen namátkou vybrané dobroty, které u nich najdete. Týna má navíc ještě jeden super koníček – pletení. Je totiž jednou ze zakladatelek značky Coolich, která vyrábí stylové ručně pletené kulichy s vyměňovací bambulí. Rozhovor s nimi vás na Minty Finty nemine!

Interiér / Vintagelover

IMG_9302mnj

„Staré je krásné“ je motto blogu, který by neměli minout všichni fanoušci čistého skandinávského designu i osobitých starobylých kousků. Vintagelover zdaleka není jen o vintage, ale hlavně o dech beroucích interiérech – Moničiných, i těch cizích. Občas se může vaše oko pokochat i krásnými fotkami zátiší nebo květin, nad kterými se zálibně usmíváme i závistivě mračíme. Moniko, vážně, jak to děláte? Kromě dokonalých obrázků na Vintagelover najdete i nějaké to DIY. Jak píše sama autorka: „Mám ráda nápady za pár korun,“ což mi u nás v Minty Finty samozřejmě kvitujeme. Jedinou výtkou snad je, že nám chybí více článků o vintage karavanech ;)

Alternativa / Kundycrew

263616_544966905547448_286432184_n

Holky ze Slovenska se svérázným názvem se stejně jako Evička z LoveRevamp pustily proti proudu a začaly vyšívat. Jak samy píšou na jejich Facebooku: „Sme dvojica cynických dievčat, ktoré ukradli svojim starým mamám ich poslednú zábavku a začali vyšívať.“ Občas pořádají workshop radikální výšivky, kde se pomocí křížkového stehu vyjadřují k tématům jako je feminismus, sexualita nebo třeba vegetariánství. Holky jsou někdy pěkně vostrý, ale nás kombinace starosvětského křížkového stehu a mnohdy přirostlých sloganů děsně baví.

Projekty / Containall

koo

Kdo si rád užívá pražské léto venku u řeky, nemohl neslyšet o „Kontejneru“. Vyřazený přepravní kontejner přetvořený na bar a galerii nacházející se jen pár kroků od rušné Malostranské byl pro Rozi loňské léto skoro každodenní zastávkou po práci, kde si mohla v klidu vyčistit hlavu při pohledu na Vltavu plnou labutí a s dobrou kávou v ruce. Containall ale není jen příjemné místo u vody, kde přes den usrkáváte limonádu a večer tančíte pod širým nebem během některé z mnoha party, které se vloni odehrály. V Cihelné 4 jsme měli možnost vidět taky spoustu výstav, navštívit přednášky nebo třeba zajít na POKOJE. Letošní přehlídka mladého umĕní představí práci studentských ateliérů uměleckých škol z celé České republiky a jinak opuštěné pokoje domu vedle kontejneru tak ožijí uměním, lidmi a hudbou. Jak Pokoje vypadaly minulý rok můžete vidět tady. A jestli si Kontejner oblíbíte stejně jako my, zastavte se tu i 25. května, kdy pořádáme první Minty blešák!

DIY / Kaleidoskop

spachtle2

Všechno, co je „by myyna“ nás opravdu baví. Na jejím blogu Kaleidoskop totiž najdete všechny nápady této tvořivé ilustrátorky – poslední, který nás opravdu nadchl, byly třeba rozlišovače do květináčů, na které se můžete podívat tady. Myyna umí i nádherné domácí balicí papíry nebo potisk na tričko s ananasem, který je samozřejmě náš oblíbený :) Pokud přemýšlíte o novém logu, grafice nebo potřebujete jakékoliv malůvky pro sebe či jako dárek, určitě Myynu okoukněte. A můžete také hlasovat pro její návrh v naší #mintyprimitive soutěži.

Inspirativní lidé / Melisa Minca

1460001_312525862205837_467485065_n

MeowNEKI NEKO, pravým jménem Melisa Minca, je slovenská módní blogerka, ze které nemůžeme spustit oči ani RSS čtečku. Studuje udržitelný rozvoj v Edinburghu a ať už je to vlivem britského módního prostředí nebo se tak prostě narodila, má tahle holka opravdu styl. Jestli totiž hledáte nějakou československou trendsetterku, která „to“ posouvá zase o kus dál (ať už si pod tím představujete cokoli), nehledejte víc. Extravagantní móda, minimalismus, pánský styl i lechtivé negližé nebo průhledná trička bez podprsenky, to všechno a ještě víc k Melise neodmyslitelně patří. Ke všemu ještě srší vtipem místo arogance, živostí fotek místo klišovitých blogerských póz a velkým charisma, které na vás z obrazovky počítače přímo sálá. No, dost chvály – přesvědčte se sami.

Bonus / Don’t Skip Lunch

Articlecollectorissue

Máte ještě rádi tištěné časopisy nebo už vás všechny pohltila vlna tabletů a online verzí? Přivezete si ještě někdy z ciziny lesklé stránky plné zajímavých editoriálů nebo na letišti nakupujete už jen žvýkačky a vodu za pět euro? Jestli vás papírové magazíny stále baví tak jako nás, blog Don’t Skip Lunch je něco, co vás potěší. Žltý alias Martin Jenča alias „workoholik“, o kterém často píše na svém blogu jeho manželka Jája z Le Simple (o té zase příště), je grafický designér z Bratislavy, který si ze své lásky k časopisům vytvořil dokonalou závislost. Na svém blogu představuje pravidelně zahraniční magazíny, kterým stojí za to věnovat pozornost. Kromě časopisů má rád prsa a lentilky a je spoluzakladatelem kreativního studia Milk.

– Thea a Rozi

(Zdroje fotek: autoři blogů)

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply
  Myyna
  27.4.2014 at 18:47

  Ach! To mi teda vyrazilo dech, děvčata! Díky!
  A taky díky za tipy na další super blogy! <3

 • Reply
  Melisa Minca
  28.4.2014 at 0:36

  JEMINE!!!! <3 Tak toto ma MEGA potesilo!
  Danke!!! :))))

 • Rozi
  Reply
  Rozi
  28.4.2014 at 1:36

  Dámy, potĕšení na naší stranĕ ;)

 • Reply
  Blog.kafeadort.cz
  28.4.2014 at 9:57

  Super, jdu cist:-)

 • Reply
  Blog.kafeadort.cz
  28.4.2014 at 10:01

  Tak Mikynu si okamzite pridavam mezi sve dalsi oblibene blogy!

 • Reply
  Vintagelover
  29.4.2014 at 14:34

  Holky moc vám děkuji! Mám obrovskou radost a slibuji, že se s vintage karavany polepším :-)

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   29.4.2014 at 17:38

   No to tedy doufáme ;)) My děkujeme za nekonečnou inspiraci!

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: