Jak nosit Mexiko

P1090009 Jak jste si asi mohli všimnout, můj pobyt v Mexiku mě začal pomalu ale jistě ovlivňovat. Kromě toho, že už dokážu jíst pálivá jídla, se ty změny týkají hlavně oblečení. Začala jsem nosit víc barev, dokonce jsem si pořídila květovanou čelenku a tradiční mexickou halenku (mrkněte tu). Teď jsem si navíc vyšila barevnou cukrovou lebku. Mexická móda totiž nejsou jen sombrera, ponča a masivní kníry (zarostlé obočí). Inspirujte se mexickým stylem jako já!

Lebky

Když mi Thea přibalila do batůžku na cestu vyšívací kruh, trochu jsem se zděsila. Asi budu muset opravdu něco vyšít! Zvolila jsem oblíbený mexický motiv, tzv. sugar skull, kterou jsem si na gymplu chtěla vytetovat. Teď ji mám aspoň na batůžku. Calaveras jsou lebky vyrobeny z cukru, kterými se obdarovávají živí i mrtví v rámci oslav Día de muertos (podobné jako naše Dušičky). Jsou barevné a dají se jíst. A občas jim naroste i knírek. P1080982 PS: jestli se taky bojíte vyšívání jako já a nebo chcete mít výšivku dokonalejší, zapište se do kurzu. Thea na jednom z nich nedávno byla, report si můžete přečíst zde.

Organické vzory

Fauna i flora je prodchnutá mexickým oblečením doslova od hlavy až k patě. Pro Evropanku vybírající si téměř zásadně tmavé kousky trochu šok. Jasně, jejich smysl pro estetiku se od té naší celkem diametrálně liší, ale přistihla jsem se, že si v té barevnosti, ženskosti a občasné přeplácanosti začínám libovat. Dala jsem si sama sobě stopku s kupováním tmavého oblečení. Je to těžší, než se zdá, ale konečně se mi můj šatník začíná prosvětlovat. Kdo si dá černou stopku se mnou?

VAL_0997.450x675 097b0c8206b66322d003c94560aa6eed

Aztécké vzory

Geometrické vzory starých Aztéců letí už skoro dva roky, ale mně se pořád neomrzely. Vlastě by se dalo říct, že přicházím na chuť všemu „tribal“. Čím dál tím víc tak sahám po vzorovaných kouscích, obzvláště pak v létě. Zkuste to taky! Vybírat můžete z bláznivě barevných kombinací nebo vsaďte jen na jednoduchý černobílý doplněk. Tak či tak, i letos budete s Aztéky chic.

(splashfashions.com)

Proužky

Barevné proužky vycházejí z tradiční dečky serape, kterou nosili mexičtí muži přes rameno. Byli to holt parádníci. Serape je tak trendy, že se v ní loni vyfotila i Kate Moss pro pařížský Vogue. Uštrikujte si na letošní sezonu proužkovanou parádu! Čím strakatější, tím líp.

Ralph Lauren SS 2013 ready to wear kolekce

Jak na to?

Jak se stát mexickým fashionistou? Piště si: květiny nebo šátky ve vlasech, vysací naušnice, výrazné náhrdelníky a/nebo prsteny, kožené páskové sandálky, ženské áčkové sukně, volánky. Náboženské motivy a divoké kombinace vzorů. Doplňky mnoha barev, s bambulkami, výšivkami a třásněmi. Pořiďte si všechno najednou a vyražte prozářit šedé české ulice. Uvidíte, kolik úsměvů za váš mexický outfit sklidíte!

(folkloriqueblog.co.uk)

 

Co vy a mexická móda, dáte jí šanci jako já?

– rozi

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Baruss
  1.4.2014 at 8:24

  Už bych taky chtěla nosit tílko. Výšivka je krásná!

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   1.4.2014 at 15:34

   Díky Baruss, tílka budou už za chvilku, neboj :)

 • Reply
  Barbora Grünwaldová (Photographyasmyhobby)
  1.4.2014 at 10:10

  Na to, že jsem černo šedá konzerva, bych si alespoň jeden model určitě vybrala :-)

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   1.4.2014 at 15:37

   Já jsem si prostě dala předsevzetí, abych ta černo-šedá myš už tolik nebyla. Když seberu odvahu, hrozně mě to nakonec baví :) Takže směle do toho Báro!

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: