Botičky s očičky

IMG_1323

Zdá se vám, že na vás poslední dobou z přehlídkových mol i streetstyle fotek kouká nějak moc párů očí? Vševědoucí oko milovali už Egypťané a třetí vnitřní oko uznávají různá asijská náboženství. A hippies si ho nechávali vytetovat třeba na předloktí. Ani módní průmysl se okouzlení tímto zrakovým orgánem nevyhnul. Vidíte-li na malá písmenka na našem blogu čím dál tím hůř, kašlete na brýle – pořiďte si pár očí navíc.

Oko jako symbol se mi moc líbí. Z výletu do Anglie jsem si z & other stories přivezla vševidoucí prstýnek a na náhrdelník, který uvidí i za roh, pořád číhám. Mezitím jsem se rozhodla vyrobit si okaté cvičky. S potiskem oka přišlo na podzim KENZO, v Barceloně ho už ale místní hipstři nosili dávno. A taková Miley Cyrus si ho dokonce vytetovala na prst (co ta si ale někam nevytetovala, žejo).

V malování na boty začínám být fakt profík (anebo možná ne), pamatujete si ještě na moje pusinkové Vansky?

IMG_9754Untitled-1

Co je k tomu potřeba?

Slip-on cvičky
Kontura na textil
Tužka

IMG_1212_1

Jak na to?

Nejprve si rozmyslete, jaké oči se na vás ze cviček budou dívat. Budou mít víčko nebo řasy? Budou zavřené nebo otevřené? Pořádně se nainspirujte na Pinterestu nebo ve Vogue a „rozkreslete“ si ruku. Pak se i s tužkou vrhnetě přímo na boty. Nejlepší řešení při malování předlohy je sublimační fix (časem se vypaří sám), ten jsem ale zrovna po ruce neměla, takže jsem se musela spokojit s tužkou (časem si ji už třeba nikdo nevšimne :). Nakonec předlohu obtáhněte černou konturkou, snažte se, aby se vám netřepala ruka a nechte 48 hodin uschnout. A jste ready vyrazit omrknout ulice :) Já jsem si ještě zbytek boty dobarvila na mintovou pomocí textilní barvičky naředěné vodou.

IMG_1224IMG_1227IMG_1232IMG_1229IMG_1321

Se vzorem oka ale ještě zdaleka nekončím. Co takhle černá plátěnka s bílý vzorem? Kam byste si očička nakreslili vy?

– thea

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Myyna
  19.5.2014 at 16:26

  Super, povedená stylovka! Myslím, že na ty boty to padne jako ulitý :)

  • thea
   Reply
   thea
   20.5.2014 at 13:45

   Dekuju! :)

 • Reply
  Eliška
  8.6.2014 at 20:15

  To vypadá úžasně, úplně jsem dostala chuť si něco namalovat! :)

  http://www.freckledstyle.blogspot.cz

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: