Domácí müsli s brusinkami a slunečnicovým semínkem

IMG_0713

Dříve jsem měla na snídani nejradši míchaná vajíčka (s kamarády jsme dokonce vymýšleli ty nejlepší způsoby, jak je připravovat). Jak se ale mění moje životní návyky, z velkých brunchů po večírku se staly rychlé ale vydatné snídaně tak, abych zvládla přes den všechno od vydělávání peněz přes studium až k psaní článků na Minty. Každé ráno proto snídám už nějaký ten pátek jogurt s banánem a müsli nebo ovesnými vločkami. Moje spotřeba je tak dost veliká, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet konečně výrobu svého vlastního snídaňového mixu – domácí müsli s brusinkami.

Co je k tomu potřeba?

cca 2 a půl hrnku ovesných vloček
cca půl hrnku tekutého medu
jablečné pyré (2 jablka a trocha horké vody)
brusinky
slunečnicové semínko
můžete přidat i další přísady podle toho, co máte rádi – ořechy, sušené ovoce, semínka, koření, mák, kokos nebo třeba čokoládové kousky

IMG_0687

Jak na to?

Vzhledem k tomu, že jsem nemohla najít žádný pořádný recept, který by se mi zamlouval, smíchala jsem jich několik dohromady a přetvořila po svém :) Množství surovin je opravdu od oka, je potřeba, aby müsli mělo hlavně správnou konzistenci (mazlavá, lepivá směs), tak míchejte, dokud jí nedostáhnete.

Nejdříve si uděláme jablečné pyré. Postačí vám dvě jablka, které oloupejte, nakrájejte na kousky a povařte s trochou vody. Ručním mixérem pak vytvořte pyré, které v míse smíchejte s medem. Přisypávajte ingredience tak, aby vznikla zmíněná konzistence.

IMG_0697

Troubu si rozpalte na 170°, mokré müsli rozprostřete na pečicí papír na plech a pečte 20 minut. Až budete müsli vyndávat z trouby, mělo by být ještě lehce vlhké a ne příliš vysušené, jinak vám zatvrdne a zlomíte si na něj leda tak zuby. Nechte ho pořádně prosušit a vychladnout a uchovávejte nejlépe ve skleněné dóze. Müsli by prý mělo vydržet asi měsíc, ale myslím, že ho dřív sníte :)

IMG_0702IMG_0715

Co máte v müsli nejradši vy?

– thea

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Myyna
  10.5.2014 at 12:51

  Též doma děláme vlástní nálože müsli a je to nejvíc nejlepší! :)
  Spolehlivý přísun surovin zajišťuje geniální obchod Svět oříšků. Miluju ho pro sortiment i pro personál.

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: