Duhový dort

P1090289

Moje mexická kamarádka Pau studuje design a je to jeden z nejkreativnějších a nejveselejších lidí, co znám. Když jsme se takhle jednou potkaly před kolejemi – já vyráběla něco na blog, ona do školy – domluvily jsme se v kreativním opojení, že něco společně vymyslíme. Pau totiž nadšeně sleduje Minty Finty a jak jinak nastartovat její kariéru než na skromném českém DIY blogu, že ;) O víkendu jsme proto upekly dort, který hraje všechny barvami, částečně i jako poslední sladkou tečku za mým mexickým pobytem. Sbíhají se vám sliny? Duhový dort zvládnete levou zadní!

Co budeme potřebovat?

suroviny/směs na vanilkový dort
vanilkový krém
potravinářská barviva
barevný posyp
máslo na vymazání formy
alespoň 4 mističky/kelímky na těsto

P1090242

Jsme v Americe, což znamená, že vaříme z krabiček. Dortovou směs bych ještě pochopila, ale nad hotovou polevou na dort jsem se před Pau dost ofrňovala. No a pak jsem ji skoro celou snědla lžící (tu směs). Všichni kulinární puristi si samozřejmě můžou připravit těsto na světlý (vanilkový, kokosový…) dort podle sebe, to samé se světlou polevou. Potravinářská barviva taky úplně nekřičí „zdraví“, ale když ono to tak hezky vypadá!

Jak na to?

Nejdřív si předehřejeme troubu, vymažeme formu na dort a připravíme těsto podle návodu nebo babiččina receptu – v našem případě jsme do sypké směsi přidávaly olej, trochu vody a vajíčka. Těsto pořádně promíchejte, aby v něm nebyly hrudky mouky! Nakonec těsto rovnoměrně rozdělte do připravených nádob podle toho, kolik barev chcete v dortu mít. My jsme si jich namíchaly rovnou šest.

P1090250

P1090252

Měly jsme štěstí, že na balení od barviček byl návod snad na všechny možné odstíny, takže jsme si mohly připravit i naší oblíbenou mintovou. Celkově jsme barvy pojaly spíš něžně pastelově, ale výběr odstínů, intenzita, kombinace a počet barev vašeho dortu je čiště na vás. Osobně ale doporučuju čím víc barev, tím líp, protože je to fakt zábava a člověk si připadá trochu jako alchymista ;)

P1090256

Teď už jen stačí barevná těsta střídavě a zcela nahodile nalévat do formy. Z alchymisty Jacksonem Pollockem! Nechtěla jsem tomu věřit, ale barvy se opravdu neslijí a nevytvoří hnědé cosi, dort si hezky udrží duhovost i po upečení. Takže šup s formou do trouby a pečte podle návodu.

P1090264

Upečený dort zkontrolujeme špejlí, kterou zapíchneme doprostřed dortu. Pokud na špejli nezůstalo žádné těsto, je hotovo. Dort nechte vychladit a poté ho po celé ploše pomažte světlou polevou (jestli se ale utlučete po čokoládě, klidně jen rozpusťte čokoládu na vaření s trochou smetany a použijte tmavou polevu) a na závěr pořádně posypejte barevnou cukrářskou rýží.

P1090282

P1090292

P1090295

Škoda, že Pau zveřejnila naše veledílo na Facebook a okamžitě se na něj slétly všechny holky z kolejí. Ten kousíček, který jsem si pro sebe ubránila, byl ale výborný. Není to nejzdravější dort na světě, ale co taky jíst před odjezdem zpátky do reality, než barevnou cukrovou bombu :) Potěšte se duhovým dortem i vy a napište mi, jak se vám povedl!

PS: Co takhle duhové cupcaky?

– rozi

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Chérie
  13.5.2014 at 11:42

  moja prvá reakcia po vzhliadnutí tejto torty bola, že tam musí byť brutálne veľa umelých farbív a tak :D a ja som skôr prírodný človek a rada viem, čo jem…ale vyzerá to fakt supersky:)

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   13.5.2014 at 17:00

   Chérie, máš pravdu, jak jsem psala v článku – nebude to asi ten nejzdravější dort. Ale jednou za čas ho myslím zvládne každý ;)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: