Plovoucí leknín

P1090320

Leknín si spojuju hlavně s mojí oblíbenou knihou Pěna dní. Tohohle se ale bát nemusíte, bude se pokojně vznášet na hladině, bezpečně upevněný řetízkem. Pokud si chcete ve vaně připadat jako v pohádkovém rybníce, vyrobte si jednoduchý špunt. Protože letos letí floral motivy i při koupání!

Když jsme byly s Theou nakupovat umělé květiny na náš speciální projekt (výsledky můžete vidět na naší nové FB profilovce, ale víc vám zatím neprozradíme),  do oka nám padnuly i lekníny. Vzaly jsme je jen tak, že s nimi později něco vymyslíme. Po zamítnutí nápadu na apartní klobouček, či brož mě napadlo uvázat leknín na řetízek ke špuntu. Je to jedno z nejjednodušších DIY, ale mám z něj skoro největší radost.

Co je k tomu potřeba?

umělý leknín
kuličkový řetízek
špunt do vany
2 kovové kroužky nebo průhledný vlasec

P1090304

Lekníny nakoupíte ve specializovaném obchodě s umělými květinami (my je našly tu). Špunt i řetízek seženete v několika variantách ve všech hobby marketech. Já zvolila obyčejný špunt do vany (do umyvadla jsou menší!) a řetízek ke špuntu dlouhý 50 cm, určitě by ale stačil i menší.

Jak na to?

Kovovou část špuntu rozšiřte kleštěmi nebo neprofesionálně jen pomocí nože tak, abyste do mezery mohli vsunout koncové očko řetízku. Na mém leknínu bylo zespodu očko, takže jsem k němu druhý konec jednoduše přivázala průhledným vlascem. Použít ale můžete i menší kovový kroužek. A teď už jen napustit vanu! Leknín opravdu plave, i pod tíhou řetízku – vyzkoušeno za vás :)

P1090307

P1090322

P1090320

Já se doma v Praze bohužel jen ekologicky sprchuju, takže leknín si teď bude plout u rodičů. Mám ale takový pocit, že na víkendy k nim teď budu jezdit častěji ;)

– rozi

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Jitka
  24.3.2016 at 21:05

  Dobrý večer,

  jsou nějaké prodejny, kde je možno koupit co nejpodobnější leknín v Brně? Na Piskáčky jsem se dívala, ale ti mají prodejnu v Praze. Dívala jsem se i na Interiérdekor, ten samý případ. Není žádný takový obchod s výdejním místem v Brně? Takový leknín má za sklem řidič linky 601 a po celou cestu z něho nespustím oči, jak se krásně zachvívá tou jízdou. A protože mě skličuje pomyšlení, že jednou uvidím ten leknín naposled, tak se někdy zabývám myšlenkou, že bych si ho měla taky pořídit. Původně jsem si ho chtěla brát na cesty, ale na Interiér dekor.cz jsem četla, že umělý leknín lotus plave. To by se mi líbilo, když už bych za tu věc ty peníze dala, ať je alespoň víceúčelová. Nejsou nějaké stránky s výdejem v Brně, kde mají taky takový leknín – může být i takový, jaký je v článku, barva a rozměr nerozhodují, shoda je jen příjemným bonusem:) – za podobnou cenu a s možností vyzvednutí v Brně? Kdyby to nebylo přímo v Brně, i Vyškov může být a sídla mezi tím. Četla jsem, že je z takového lehkého pěnového materiálu, takže bych dala přednost takovému, před tím, který jemný otřes nerozechvěje a který pouze plave. Může být i bazarový.

  Děkuji.

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   25.3.2016 at 18:15

   Jitko, bohužel my obě bydlíme v Praze a v Brně se tedy oc nevyznáme, ani v oblasti leknínů :) Tak se omlouváme, že nemůžeme pomoct, snad na nějaký podle vašich představ narazíte.

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: