Cestovní pytlíčky

IMG_1889

Cestovatelé a dobrodruzi, zvedněte ruku! Léto už není za dveřmi, už stojí přímo v obyváku, což znamená, že je čas začít se připravovat na výlety do divokých či méně divokých krajin. A jak správný objevitel ví, na cesty se hodí mít dobře sbaleno a hlavně zorganizováno. Gaťky, slípky a fusekle v čistém i špinavém stavu je třeba během výletů někde dobře uložit, a proto si dneska vyrobíme homemade cestovatelské pytlíky!

 Bez názvu

Co je k tomu potřeba?

metr až dva látky (podle toho, kolik pytlíků a jak velkých si chcete vyrobit)
šicí stroj
šňůrka na stáhnutí
zbytky látek, bavlnky, nášivky
barvy na textil

Jak na to?

Nejprve si musíme pytlíky různých velikostí ušít. Stačí vám k tomu kousek obdelníkové látky, který přeložíte a sešijete podle nákresu. Nejdříve přeložíte obdelník na půl a sešijete jej po stranách. Vytvořte si na jednom horním okraji díru na šňůru alias knoflíkovou dírku – obšijte entlovacím stehem malý čtvereček a střed prostřihnete (viz. obrázek). Je to proto, aby se vám průstřih na šňůrku nerozjížděl. Poté založíte a přišijete horní okraje tak, aby vám vznikl „tunýlek“ na stahovací šňůrku. Pytlík obrátíte švy dovnitř a pomocí spínacího špendlíku, který připíchnete na konec šňůrky, stahovací šňůru protáhněte tunelem, zauzlujte a konce opalte nad svíčkou. A pytlíky jsou hotové :)

schémaIMG_1496IMG_1827

Fáze zdobení je o něco zábavnější. Znáte sublimační fix? Jestli ne, rychle si jeden pořiďte, hodí se totiž také na vyšívání a nebo všude tam, kde si potřebujete předkreslit nějaký návrh či obrys. Sublimační fixa totiž sama po nějaké době zmizí (nebo ihned poté, co ji rozprašovačem pokropíte vodou), narozdíl třeba od obyčejné tužky, kterou musíte vyprat. Fixkou si tedy předkreslete vzory na nápisy na své cestovatelské pytlíčky. Já jsem si trochu udělala legraci z hipsterských trojúhelníku a povýšila ponožky na FUS-EKLE.

IMG_1849IMG_1830

Na odzdobení pytlíků můžete použít taky bramborová nebo jiná tiskátka. Vzpomínáte jak Rozi tiskla měsíční fáze na tašku? Já jsem si vyřezala malou pyramidku, srdíčko a letní meloun.IMG_1845

Na malování použijte libovolné textilní barvy, na obrysy nejlépe tu v tubě. Nakonec stačí pytlíky zažehlit a jste ready to go!IMG_1852IMG_1832IMG_1861IMG_1855IMG_1868 IMG_1870 IMG_1874 IMG_1880

Na ponožky, gaťky, drobné cetky i špinavé prádlo. Teď už stačí jen vymyslet, kam si koupit letenku. Kam letos vyrážíte vy? Máte nějakou zaručeně úžasnou destinaci, která by neměla chybět na mém seznamu? Dík předem za tipy!

– thea

You Might Also Like

8 Comments

 • Reply
  Myyna
  15.6.2014 at 14:39

  :D já používám igelitový pytlíky… od teďka se strašně stydim :)
  v plánu máme letos Moravu, byli jsme v kdejakym koutu naší planety, ale v Luhačovicích nebo v Mikulově nikdy. Tak dozrál čas na lokální dovču :)

  • thea
   Reply
   thea
   16.6.2014 at 9:43

   tak igelit to vzdycky jisti zejo :D na Morave jsem doma, takze bych zas mela letos prozkoumat Cechy, ale myslim, ze to nejak nakombinuju :)

 • Reply
  Joll Burr
  15.6.2014 at 22:32

  my do Říma a Neapole!:) kdybych tak měla ten stroj nebo na šití byla o něco šikovnější, hned bych se do toho pustila, jsou boží! a nechcete je třeba prodávat?, se hlásim.

  • thea
   Reply
   thea
   16.6.2014 at 9:41

   Italie je skvela! Byla jsem tam snad stokrat ale jeste ani jednou v Rime :) na prodavani se jeste necitim, ale treba o prazdninach bude vic casu a neco vytvorime :)

 • Reply
  Baruss
  16.6.2014 at 7:41

  No dobře, tak ty své IKEA pytlíčky nahradím. Model FUSEKLE a gaťky vyrobím!

  • thea
   Reply
   thea
   16.6.2014 at 9:43

   Jake ma IKEA pytlicky? Uka!

 • Reply
  Ceranna
  30.6.2014 at 12:38

  Letos mířím do Portugalska, na Šumavu a do Chorvatska, takže bych je asi docela využila :)).

 • Reply
  Veronika
  2.7.2014 at 22:29

  Jak je možné, že jsem na vás blog narazila a teď, to opravdu nechápu. :)
  Jen co vyrobím dekorace na jednu událost a spravím přítelovo ségře kalhoty, jdu do toho. Navíc potřebuju i protiprachový pytlík na kabelky. :)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: