Rebarborová zmrzlina

P1090452

Při poslední návštěvě farmářských trhů jsem ji konečně našla – rebarboru! Reveňový koláč s drobenkou pro mě znamená léto. Jenže to přece jenom není úplně velká finta a my se tu přece chceme učit novým věcem. Tak jsem se zamyslela – co je ještě letnější než rebarborový koláč? No přece rebarborová zmrzlina.

Na reveňovou zmrzku existuje bezpočet receptů. Já jsem si kvůli vlastní nerozhodnosti nakombinovala hned několik postupů najednou. Nigella meets Martha! Nakonec jsem se rozhodla pro jemnou krémovou, která vyžaduje žloutky, protože jsem si zrovna odvezla spoustu domácích vajíček od nás z vesnice. Ale příště můžeme vyzkoušet nějaký osvěžující sorbet!

Co je k tomu potřeba?

1 kg rebarbory
350 g cukru krupice
2 smetany na šlehání
5 žloutků

P1090437

Jak na to?

Vyražte na trhy a kupte si rebarboru. Já sehnala na Jiřáku jednu s přívlastkem malinová – měla sytě růžovou barvu a voněla po ovoci.  Reveň omyjte a nakrájejte na menší kousky. Před tím jsem ji celou dobu loupala, ale na internetech tvrdí, že se loupat nemusí, věděli jste to? Kostičky rebarbory dejte spolu s cukrem do větší pánve a na středním plameni nechte dusit pod pokličkou. Pozor, aby vám cukr nezkaramelizoval! Až reveň pořádně změkne a vypaří se většina vody, dejte směs do mixéru a rozmixujte do hladka. Hotovou směs ochutnejte a pokud je moc sladká, dochuťte citronovou štávou. Dejte vychladit do lednice.

P1090440

P1090444

Mezitím, co se ovocná směs chladí, si připravíme tzv „curd“. Ve středně velké misce prošleháme žloutky. V menším kastrolu prohřejeme smetanu a odstavíme před tím, než začne probublávat. Do naběračky dáme trochu ohřáté smetany a postupně přimícháváme do žloutků tak, aby se nesrazily. Přidejte ještě jednu naběračku a nakonec žloutkovou směs přidejte zpět přímo do smetany. Vraťte na sporák na nejmenší plamen a 2 minutky míchejte. Curd nechte vychladnout a dejte ho na dvě hodiny do ledničky.

Po vychladnutí obě směsi pečlivě smíchejte dohromady. Vznikne vám voňavá, krémová konzistence. Někdo ještě rebarborovou zmrzku dobarvuje řepovým džusem, ale mně se tahle starorůžová dost líbí. Přelejte krém do nádoby a první hodinu každých 15 minut promíchejte. Pak už stačí zmrzlinu pořádně zamrazit. Osvěžení vonící létem!

P1090449

Jaká je vaše nejoblíbenější příchuť? S tímhle univerzálním návodem můžete vyzkoušet snad každé ovoce!

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: