Střapaté náušnice

P1090389Měď už dávno nepatří jen na okapy, lidé si ji pustili i dovnitř svých domovů. Hodně trendy je teď používat ji v bytovém designu, ale protože na měděné kohoutky zatím nemáme, můžeme si tenhle kov užít třeba ve formě šperků. Thea ho použila v kombinaci s provazy a vytvořila minimalistický náhrdelník, já ho dám tentokrát dohromady s bílou koženkou a vytvořím střapce do uší. Protože bez výrazných náušnic letos v létě prostě nemůžete vyjít na ulici!

Kdo sleduje náš Instagram už dobře ví, že jsem si včera pořídila nové náušnice. Nejdřív jsem se výrazných střapců bála, ale zatím na ně slyším jen samou chválu. Tuhle jemnou kombinaci bílé a mědi užijete především v létě – přes den k letním šatům i na večerní koktejl party. A pokud se vám můj barevný výběr nezdá, vyberte si jinou barvu koženky a železných trubiček. Nebo si jich vyrobte rovnou několik!

Co je k tomu potřeba?

2 ks měděných trubiček
2 ks měděných háčků na náušnice
pruh bílé koženky
ostré nůžky
pravítko
vteřinové lepidlo
průhledná nebo bílá nit

P1090376

Měděné komponenty seženete v každém obchodě s korálky a ruličky v každém větším hobby marketu. Zkuste najít co možná nejmenší – ty, co jsem našla já, jsou asi hraniční velikost, větší už nepoužívejte nebo vám upadnou uši :) Až seženu menší, udělám si elegantnější variantu v černém provedení. Koženku zakupte klidně jen jako 10cm pruh, víc potřebovat nebudete.

Jak na to?

Nejprve si na rub koženky slabě předkreslete proužky – já se řídila podle pruhů na sešitu, ale třásničky můžete udělat užší. Na každou náušnici vám postačí maximálně 10cm pruh třásniček. Stříhejte koženku skoro až ke konci, pruh třásní pečlivě zarolujte a konec přilepte vteřinovým lepidlem. Ještě před zarolováním ale dovnitř nalepte kousek provázku a vytvořte malé očko pro háček do učí. Zjistila jsem, že tolik třásní, aby zapadaly do měděné ruličky, ve výsledku nevypadá dobře, takže jsem ruličku rozmotala, zkrátila a obvod nastavila jedním obtočením dalšího proužku kolem dokola, aby přesně pasoval do měděného válečku. Pokud máte užší trubičku, tenhle problém vás nečeká.

P1090378

P1090379

P1090381

Na dva body střapce naneste trochu vteřinového lepidla a vsuňte až po horní okraj do měděné ruličky. Nechte zachnout a protáhněte očkem z niti měděný háček. Teď už stačí konce střapců jen zastřihnout do požadované délky a můžete dělat parádu.P1090432P1090402P1090408

A jdeme to ven roztočit!

Co vy a výrazné náušnice, nosíte?

– rozi

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Barbora Grünwaldová (Photographyasmyhobby)
  18.6.2014 at 21:53

  Já nenosím žádný :-( Takže jsem úplně nemožná :-)

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   18.6.2014 at 21:56

   Tak to vidim aspoň na pořádnej květinovej věnec do vlasů ;)

 • Reply
  Myyna
  19.6.2014 at 8:46

  Výrazný náušnice jak kdy, ale jo, nosím je. Největší úlet mám asi náušnice z neonově obarveného peří. Vyloženě letní záležitost :)
  Střapce mě letos hodně baví, chystám se je zakomponovat na nějakou tašku nebo šperk.

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   19.6.2014 at 12:11

   Já u náušnic taky určitě nekončím – přemýšlím taky o tašce a ještě jsem to viděla jako takovou fancy záložku do knížky ;)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: