Turban čelenka z trička

P1090355

O víkendu jsem byla na blešáku, kam jsem si prozřetelně vzala prázdnou peněženku – co teď můj bankovní účet nepotřebuje je utrácet za další keramický hrnečky. Do oka mi ale padnul starý vytahaný rolák s krásným vzorem. Těch pět korun, co si za něj paní řekla, jsem nějak po kapsách našla a cestou domů uvažovala, na co nový materiál využiju. Napadla mě čelenka á la turban, na kterou ani nepořebujete šicí stroj a která perfektně doplnila můj nedělní outfit chic ženy v domácnosti.

Turbany se mi hodně líbí, ale zatím jsem moc nenašla odvahu je nosit (ten z ručníku po mytí vlasů nepočítám). Ideálním mezistupňem je tahle zauzlovaná čelenka, ke které nepotřebujete nic víc, než jen staré průžné triko, nůžky a pravítko.

Jak na to?

Tenhle módní doplněk budete milovat, je totiž extrémně jednoduché ho vyrobit a navíc při zneškodnění starého trika ani nic nestojí. Nejdřív nůžkami odstřihnete dolní lem. Potom si vyměříte 18cm pruh a ostřihnete triko po celém obvodu. Zkontrolujte, zda je látka všude alespoň podobně široká a případně zastřihněte větší nerovnosti. Konce čelenky se lehce zatočí dovnitř, takže pokud budete mít na látce zuby jako já, neklesejte na mysli. Teď už stačí jen pruh látky natáhnout rukama, dvakrát zatočit a vzniklé smyčky spojit k sobě. Voilá, trendy čelenka je na světě!

P1090327

P1090328

P1090333

P1090334

P1090336

Tip: vybírejte spíše pevnější látku, která bude po zamotání lépe držet tvar. Slabší trička mají tendenci se více rolovat, takže z nich vytvoříte užší čelenku.

1090351

P1090359

Já jsem si zkušební čelenku natáhla v rámci nedělního úklidu (i když pro vás jsem se trochu víc vyfikla) a šla si užít trochu slunce alespoň na balkón. Už se těším, až seženu lepší látky a budu dělat v létě parádu i v ulicích! A na podzim třeba vymyslím pravý turban :) Jdete do něj se mnou?

– rozi

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Jara
  19.8.2014 at 15:45

  Asi před měsícem, jsem si podobnou čelenku chtěla udělat ze šátku s krasným vzorem. A tohle mě nenapadlo! Diky moc za tip.;)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: