Ananasový květináč

IMG_0020Slavíte s námi měsíc ananasů? Jestli jste ještě neslyšeli o naší soutěži, mrkněte tu, máte ještě pár posledních dní na to, abyste nám poslali vaše šťavnaté DIY výtvory a vyhráli kreativní dárky. Inspirace pro vaše tvoření číhá buď na našem Facebooku nebo třeba přímo u vás doma. Já se sice účastnit nemůžu, ale napadlo mě z obyčejné kytičky v ložnici vyrobit ananas, který vám bude připomínat léto tak dlouho, dokud ho budete zalévat.

Papírem si můžete ozdobit květináč jakkoliv – puntíky, barevnými proužky nebo jednobarevně podle nálady. Protože ale na blogu soutěžíme s ananasy, byla volba ovoce jasná.

Co je k tomu potřeba?

2 – 3 listů barevného papíru
nůžky
oboustranná lepicí páska nebo lepidlo
pravítko

IMG_0004

Jak na to?

Pravítkem a tužkou si vyměříme stejně široké proužky tak, aby nám stačili na celý obvod květináče. První proužek nalepíme úplně dolů a nijak ho nestříháme. Další už stříháme do špiček s tím, že nedostřiháváme až nahoru, ale necháme tak 1,5 cm – můžete je odměřovat přesně ale já jsem je stříhala od ruky, ani květináče přece nejsou dokonalé ;) Špičky můžeme trochu ohnout dopředu, aby trčely a květináč byl víc „3D“, a nalepíme těsně nad spodní proužek. Takhle pokryjte celý květináč až nahoru. Voilá, živý květináč je na světě. A až vás omrzí, vyrobte si něco úplně jiného (a pošlete nám to!)

IMG_0010IMG_0018IMG_0020

 

Ananasům zdar a rychlým a jednoduchým DIY zvlášť!

– rozi

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Creativellie
  29.7.2014 at 23:30

  To je naprosto geniální! A přitom tak jednoduché! Úžasný nápad. Mě bohužel všechny kytky uvadnou, ale kdybych je měla, určitě se do toho vrhnu. ;)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: