Kožený obal na pas

IMG_3901

Jak už jste si asi všimli, jsme s Rozi docela cestovatelky. Všechny naše tenisky i sandálky jsou toulavé, takže pravidelně vyrážíme za dobrodružstvím někam za hory a lesy (a někdy taky do nich). Cestovatelské maličkosti jsou proto pro nás základ, minule jste si s námi mohli vyrobit pytlíky na spoďáry a jiné drobnosti, dneska se vrhneme na elegantní obal na pas z pravé kůže!

Co je k tomu potřeba?

zbytek kůže (seženete například v obchodu pro kutily/provaznictví na Florenci)
šicí stroj nebo jehla a nit
pas jako předloha
nýtky na ozdobu

IMG_3881

Jak na to?

Nejprve si připravíme papírovou šablonu – obreslíme pas, přidáme na každé straně cca 1 cm navíc a na šířku po každé straně ještě asi 3 – 4 cm (to je ta část, kterou budeme zahýbat dovnitř, abychom vytvořili jakási „ucha“ do kterých budeme pas vkládat). Hotovou šablonu překreslíme bílou tužkou na rub kůže a vystřihneme.

IMG_3887

Ješťě jednou přeměříme velikost a zkusíme si zahnout okraje dovnitř, jestli jsou pro pas dostatečně dlouhé. Potom na stroji nebo v ruce prošijeme horní a dolní okraj spolu s dovnitř zahnutými okraji (viz. druhý obrázek).IMG_3889IMG_3892

Nakonec můžeme kožený obal ozdobit například zlatými nebo stříbrnými nýtky. Pomocí průbojíku nebo děrovacích kleští si uděláme do kůže dírku a kladívkem zatlučeme nýt. A hurá na cesty :)

output_H0vAvwIMG_3903

Já zítra vyrážím do milovaného Španělska, a kam vy?

IMG_3910

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: