Květinový náhrdelník

IMG_3545

Na DIY workshopu ze Zootem jsme donesly i pěknou zásobu umělých květin, které jsme chtěly využít na čelenky. Na ty je potřeba taky filc, takže když si účastnice workshopu pod naším bedlivým dohledem vyráběly kytičky do vlasů, my jsme vyzkoušely využít filc a květy jinak. Vznikl z toho květinový náhrdelník, ideální pro ty, které se chtějí stát letní vílou, ale do čelenky se jim nechce. Výroba je až směšně jednoduchá, ale závidět vám ho budou všichni. Jak na něj?

Co je k tomu potřeba?

umělé květiny
kousek filcu
vteřinové lepidlo
nůžky
(bílá) tužka
stužka

Jak na to?

Stejně jako u filcového náhrdelníku s kameny si předkreslíme požadovaný tvar na kousek filcu – můžete si udělat stejný jako já nebo zkuste něco úplně jiného. Jedna návštěvnice si dokonce vyrobila místo náhrdelníku brož. Požadovaný tvar vystřihněte a nebojte se, pokud se vám od oka nepovedl úplně symetricky, v našem případě to totiž vůbec nevadí. Odměřte si dvě asi 30cm stužky a ty pak z každé strany lípněte vteřinovým lepidlem na filc. Stužka na něm drží dobře, ale pro jistotu si ji můžete k náhrdelníku přišít nití. Teď už si stačí jen rozmístit umělé květiny, které jsme zastřihly hned pod stonkem. Pokud se vám okvětní lístky rozpadají, přilepte k sobě jednotlivé vrstvy a až po zaschnutí kvítko přilepte na filc. Stužku nakonec zavážeme na mašličku a vyrážíme dělat parádu!

IMG_3560IMG_3576IMG_3631IMG_3661IMG_3650

Z filcu a květin se dá vyrobit i něžná brož, stačí jen na druhou stranu přilepit zavírací špendlík na brože, které seženete v každém obchodě s korálky.

IMG_3747

Já si udělala barevný s většími květy a Thea si poručila něco jemnějšího.

IMG_3753

Jen na konci už nám po tom čuchání vteřiňáku trochu hráblo…

 

– rozi

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  M
  22.7.2014 at 22:38

  Ahoj, mohla bych se zeptat, kde nakupujete ty umělé květiny? Jinak moc moc děkuju za inspiraci, jste super!

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   23.7.2014 at 13:49

   Ahoj M., květiny jsme kupovaly v jednom specializovaném obchodu, který ale nedávno zrušily. Zásoby jsme si tak doplnily v květinářství – v každém větším je mají, jen jsou trochu dražší. Příště asi zkusíme nějaké velkoobchody, které mají e-shop.

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: