Ombré vodítko pro hafany

IMG_3705

Nejdůležitější psí doplněk je kromě koženého obojku také stylové vodítko. Nevím, jak u vás, ale náš bígl Lukas už to svoje staré modré protahal tolika kalužemi a potřísnil takovým množstvím slin, že by zasluhoval nové. A tak jsem se do toho na Zootím DIY odpoledni s blogery vrhla a provazové vodítko s koženými detaily je na světě. Protože i pejskové přece potřebují na léto trendy doplněk!

Co je k tomu potřeba?

provaz (cca 1,5 – 2 m)
kousek kůže
jehla a bavlnka
vteřinové lepidlo
barva na textil
karabina

IMG_3820

Jak na to?

Nejprve si vytvoříme oko na karabinu. Na konci provazu uděláme smyčku a přišijeme bavlnkou konec provazu ke zbytku. Abychom nám smyčka opravdu držela, obě části pořádně obmotáme bavlnkou. Z kousku kůže si ustřihneme dostatečně široký pásek na překrytí spoje provazu. Okraj pásku si můžeme přilepit na provaz vteřinovým lepidlem, zbytek pásku pak omotáme kolem provazu. Druhý okraj přišijeme zvenku tak, abychom jehlou propichovali i část provazu – tímto způsobem nám bude kožený pruh na provaze opravdu držet. To samé zopakujeme i na opačném konci vodítka. Vytvoříme smyčku dostatečně velkou k protáhnutí ruky a opět připevníme k sobě pomocí bavlnky a pásku kůže.

IMG_3856IMG_3854IMG_3565

Komu se líbí přírodní barvy, může nechat vodítko tak, jak je. Já jsem se rozhodla ho ještě trochu oživit a pomocí textilní barvy na něm vytvořila falešné ombré. Vy můžete na vodítko udělat třeba barevné proužky, puntíky, udělat ombré ze dvou barev… zkuste, co se vám bude líbit. Barvu nechte pořádně zaschnout, správně by se textilní barva měla ještě přežehlit, ale, jak asi tušíte, provaz se nežehlí úplně snadno :)  Zkuste alespoň přes látkový kapesník nebo utěrku provaz „zafixovat“ napařovací žehličkou. A teď už utíkejte s pejskem na procházku.

IMG_3617IMG_3624IMG_3700

Jelikož můj pes je na Moravě u rodičů, psa na tašce zapůjčil Zoot.

– thea

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Nela
  20.7.2014 at 11:24

  Vypadá skvěla, můj pes bohužel musí mít svoje navíjecí a hlavně dlouhé :))

  http://nela-prochazkova.blogspot.cz/

 • Reply
  Týna
  15.7.2016 at 1:41

  Ahoj, prosím jakou máš tloušťku provazu? :) Děkuji

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: