Hugo koktejl

IMAG0492

Zbyla vám domácí bezovka? Nebo už máte Aperol spritzu a Mojita dost (jestli to vůbec jde)? Nebo se jen chcete v horkých letních dnech pořádně zchladit? Pro všechny případy je tu můj aktuální letní drink no. 1. Je jednoduchý na přípravu a báječně vás osvěží. Seznamte se s Hugem!

Co je k tomu potřeba

20 lm bezové šťávy
70 ml perlivého vína
sodovka
limetka
hrstka máty
led

IMAG0484

Někdo má rád Hugo sladší a přidá si víc bezové šťávy, někdo si udělá drink úplně bez vína. Základem je však vychlazená sodovka s ledem a hromada máty, to ostatní už je na vás. Pokud se chystáte pít Hugo s perlivým vínem, investujte do lepší lahve, ať vás druhý den netřeští hlava – tenhle drink se totiž na sluníčku pije skoro sám.

Všechno nalijeme do větší sklenice (ty veliké na víno jsou úplně nejlepší), přidejte led, trochu šťávy z limetky a mátové lístky. Zamíchejte a hoďte nohy nahoru!

IMAG0486IMAG0492IMAG0507

TIP: Mátu zkuste nahradit lístky bazalky a limetku proužkem okurky.

TIP2: Pokud při sbírání bylinek ze zahrádky šlápnete bosou nohou na včelu jako já, dávejte si střídavě ledové a octové zábaly. A u toho popíjejte Huga, pak vás všechno přebolí :)

– rozi

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  Creativellie
  5.8.2014 at 15:14

  Zní to lákavě =) Máme domácí bezovou šťávu od babičky. Já jí zas tak moc nehltám, ale mátu miluji a tak to určitě zkusím =)

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   6.8.2014 at 9:34

   Super, dej pak vědět, jestli ses do NĚJ zamilovala stejně jako my :)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: