Kožená peněženka na drobáky

IMG_3940Taky máte obří peněženku nacpanou věrnostními kartami do všech supermarketů ve městě? Jste stejně jako já nepoučitelní a nosíte v ní úplně všechno od prášků na alergii, přes občanku až po pinetky? Nechce se vám ta vaše obří šrajtofle cpát do psaníčka, když jdete na večírek, nebo se ji bojíte nechat v plážové tašce u vody i se všemi doklady? Vyrobte si mini peněženku na drobáky a alespoň o víkendu na tu „hlavní“ zapomeňte!

Co je k tomu potřeba?

zbytek kůže
šicí stroj nebo jehla a nit
kružítko
cvoček na zapínání

IMG_3870

Šablona je základ! Nejprve si pravítkem namalujte kružnici v takové velikosti, jaká se vám bude zdát příhodná – moje peněženky mají asi 11 cm v průměru. U půlměsícové peněženky je to jednoduché – vystřihněte jedno kolo, obreslete bílou tužkou na rub kůže a vystřihněte. Jako druhou část vytřihněte pouze půl kolečka.

IMG_3878

Druhá varianta je o něco složitější, ale nebojte se, zvládneme to spolu :) vystřihněte si jedno kolo stále podle stejné šablony. Teď si šablonu budeme postupně zmenšovat. Na přední stranu peněženky potřebujeme jeden špičatý půlměsíc a druhé překrávající „oko“. Zapíchneme tady kružítko na vrcholek kola tak, abychom proťali střed kruhu, obkroužíme půlkruh (na obrázku první linka zvrchu). Druhý půlkruh si obroužíme asi o centimetr níž. Nejprve vystřihneme šablonu podle první čáry, tedy půlměšíc včetně dírky značící střed kruhu. Podle této předlohy vystřihneme kůži. Po té odstřihneme z půlměsíce vyznačený pruh a malým kouskem izolepy ho přilepíme zpátky k „oku“. Podle této šablony vystřihneme další kus kůže. Když teď položíme všechny tři části na sebe, dostaneme kruhovou peněženku s přečuhujícím kusem kůže. Nakonec stačí na obě peneženky upevnit cvočky tak, aby se nám mince nekutálely.

IMG_3871 IMG_3875IMG_3879 IMG_3880IMG_3913IMG_3915IMG_3917IMG_3935

– thea

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: