Náhrdelník s třásněmi

IMG_3861

Výrazné náhrdelníky jsou moje. Nedávno jsem si pořídila velký zrcátkový trojúhelník od ODIVI a tahám ho všude, kde se dá. Po třásních už ale koukám dlouho a když si Rozi vyrobila tak žůžový náušnice, nemohla jsem to už déle odkládat. Na Zootím DIY odpoledni jsem si proto vyrobila tenhle náhrdelník s barevnými střapci a musím přiznat, že se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Dokonce jsem s ním dělala pořádnou parádu na návštěvě ve Španělsku :)

Co je k tomu potřeba?

půl metru provazu
bavlnky
komponenty na zapínání

Jak na to?

Nejprve si musíme udělat pěkný provázkový základ náhrdelníku. Odměříme si délku provazu a na konce připevníme kovové koncovky. Protože jsem si doma zapomněla profesionální výbavičku v podobě nýtků, konec provázku jsem omotala drátkem, protáhla ho dírkou koncovky, vytvořila očko, navlékla zapínání a zbytek zase protáhla zpátky. Konec provazu jsem ještě ke koncovce přilepila pomocí vteřinového lepidla. A základ náhrdelníku byl ready!

IMG_3633IMG_3658

Nejzábavnější část byla vybírání barev třásní. Já jsem si nakonec vyrobila pestrobarevnou letní kombinaci zelené, žluté a červeno-růžové. Třásně se vytvoří jednoduše – půlku nebo celou „porci“ bavlnky přehneme přes provaz a kouskem bavlnky omotáme a zauzlujeme. Konce nakonec ostříháme do stejné délky, nasadíme a už nesundáme :)IMG_3655IMG_3659 IMG_3660 IMG_3663IMG_3665IMG_3858

Zapomněla jsem si náhrdelník na fotku řádně učesat, tak je trochu rozcuchaný :)IMG_3695 IMG_3696

Tak jak se vám líbí?

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: