Cirkus Brno

ABM_1410153852

Po Budapešti jsme se vydaly na jih. Tentokrát jsme cestovaly o něco méně, ale nadšení by se dalo srovnat s tím budapešťským. V Brně jsme nebyly poprvé, takže jsme místo Špilasu couraly po městě bez cíle a s mobilními mapami hledaly vaše zaručené tipy… a Brno nás naprosto nadchlo – kavárničkami, koktejl bary i obchůdky (kdo sleduje náš Instagram, tak ví). Kde jsme si daly dortík a kávu a kde večerní pivo „na stojáka“?

Tak se nám ve Štatlu líbilo, že už plánujeme, kdy se tam podíváme znovu. Thea, ztracená a navrácená moravská dcérka, domluvila ten nejlepší hotel – u babičky a dědy v podkroví, nedělní povalování na zahradě mezi vinicemi a domácí kuchyně included. V pátek jsme vyrazily do města a daly si dobré studené pivo v hospodě U Poutníka, kde přísný pan hospodský točí jedno za druhým a chmelový mok se pije ve stoje v průchodu mezi historickými domky. No a s pivem v ruce jsme už zůstaly a pokračovaly tam, kde se to opravdu jmenuje Na Stojáka. „Paráda, dneska jsme chytli luxusní místo!,“ oznámili nám kamarádi a ukazovali na obrubník u cesty, když už nás z toho stání pěkně bolely nohy. A tak jsme kousek od Svoboďáku seděly na zemi, potkávaly náhodné kolemjdoucí, kteří se většinou ukázali jako staří známí, které jsme roky neviděli, a pomalu se do Brna zamilovávaly. Nakonec jsme se dostaly až na otvíračku Morgalu, café/bar v atriu Moravské galerie, kde jsme si na závěr večera zatrsaly třeba na Tamagochi Rap (což je mimochodem fakt super DJ). Staří, mladí, hipstři, úplně obyčejní zábavní lidé a tak vůbec. Srdíčko.

Sobotu jsme strávily na Babel Campu, na limošku zašly do Melounového cukru, což se ukázalo jako mimořádně dobrý krok, protože nám tamní milá kavárnice prozradila tajemství Super Panda Circus baru. Představte si dlouhý průhovaný závěs, který vás dělí od rušné ulice a zavede vás přímo do snového prostoru v japonském stylu s portýrkou u dveří, na které musíte zazvonit, abyste se dostali dovnitř. Na uvítanou vás pohostí welcome drinkem a teprve poté, až si ho v klidu vychutnáte usazení na malém gaučíku, vás uvede nahoru do místnosti, kde všechno vypadá jako mix nejbláznivějších snů Wese Andersona o Grandhotelu Budapešť, knihy The Night Circus a světa, který našla Alenka za zrcadlem. Koktejly si pak můžete vybírat z meníčka plného odklápěcích okýnek s názvy jako Šílenství, Cesta nebo třeba Meditace a ke každému „tématu“ najdete v menu několik drinků. Nápoj „Něco jako první sex“ nebyl tak špatný, jak by název napovídal – naopak, rády si to zopakujeme :) takže pokud vás baví podniky s netradičním konceptem a rádi svým chuťovým buňkám dopřáváte zajímavé koktejlové kombinace, rozhrňte závěsy a poznejte Pandu.

A v čem jsme si do cirkusu Brno vyrazily?

Thea

IMG_7091IMG_7111 IMG_7118 IMG_7131

Super rovná kšilcna H&M, řetěz Promod zapůjčen od Rozi, černý crop top Stradivarius, obří zadek mám v žíhaných šedých šatech H&M a na nohou nepostradatelné bílé Converse.

 Rozi

IMG_7025IMG_7056IMG_7061IMG_7141

Černé šaty H&M conscious, kamínkový náhrdelník taky z H&M, kimono Lindex a bílé Converse. Víc při procházce rozpáleným městem nepotřebujete.

 

– rozi & thea

 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Skills of Art
  18.9.2014 at 17:33

  Žádný obří zadek nevidím a ty šaty jsou super!! Mám moc ráda tenhle střih :-))

  Skills of Art

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: