Čepice s kvítky

img_9079

Nedávno jsem si pořídila bílou čepici – stála jen 70 Kč a já si říkala, že je načase vyměnit černou klasiku za něco odvážnějšího. Myslela jsem si, jakou neudělám parádu a místo toho jsem si vysloužila novou přezdívku „Šmoula“. Pak jsem si vzpomněla na moji oblíbenou bílou koženku, kterou už znáte z výroby elegantní záložky, nakoupila si perličky a vytvořila tuhle ultraholčičí záležitost, kterou teď spolu s černým křivákem (zas taková holčička totiž nejsem) všude tahám. Popadněte obyčejnou beanie a zahřejte si uši stylově.

Co je k tomu potřeba?

čepici
koženku
úzkou jehlu
nit v barvě koženky
perly na našívání
tvrdý papír
obyčejnou tužku

IMG_8906

Jak na to?

Nejdřív si na papír předkreslete kytičky (nebo tvar, který chcete nosit na čepici), vystřihněte a předkreslete na rub koženky. Vystřihněte tvary ostrými nůžkami a rozložte na čepici tak, jak si přejete. Doprostřed míst, kde jste umístíli kytičky, udělejte slabě tečku, abyste je měli hezky ve stejných rozestupech a v jedné rovině. Teď kytičky postupně přišijte – stačí jednou či dvakrát přišít uprostřed, pak jehlu o 1-2mm posunout od středu, navléci perličku a tu pevně přišít na prostředek. Stejně přišijte zbylá kvítka.

IMG_8908IMG_8912IMG_8918

Nemusíte mít koženku v barvě čepice (k bílé bude vypadat skvěle i černá a naopak, k šedé zase zkuste barvy), hrajte si s perličkami, kamínky nebo úplně bez ozdob a experimentovat můžete i s tvary – zkuste to s puntíky, srdíčky nebo čímoliv, co vás napadne (můj spolubydlící mě třeba poprosil o čepici s prsama, jen nevím, zda seženu růžovou koženku, ehm…).

img_9078

Ať vás hezky hřeje!

– rozi

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  petr
  30.10.2014 at 9:48

  shoe gaze :)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: