Podzimní inspirace

fashion2-1024x761 Podzim je ve vzduchu a moje pinterestová nástěnka se plní inspirací na nadcházející měsíce. Vidím to na oversize kabáty, kořenovou zeleninu, vzpomínky na léto, pokoj plný všeho světla, které ulovím, a velkou pletenou deku místo šály. Chtěla bych vyrazit na houby, pustit alespoň jednou draka, jíst hodně dýně, číst a přikládat do kamen někde na chatě v lese. Podzim je zkrátka tu! Co v tomhle období rozhodně nevynechat?

MÓDA fashion Obrovské pánské kabáty, pastelové barvy, velké šály a plédy, černá od košile až k mokasínům (i když Anna Wintour říká, že head to toe black fakt ne), folklórní vzory, velké klobouky, lakýrky a hlavně PONČO. Z barev mě teď hrozně mě baví baby blue a petrolejová modrá, takže doufám, že se mi podaří narazit na nějaký kousek v těchto odstínech. Pánské kalhoty s puky se dají sehnat dost levně v sekáčích a říká se, že se zase nadobro vrací lacláče.

DIY diy Nemusím snad ani říkat, že naše Minty inspirační nástěnka přetéká DIY nápady. V nejbližší době musíme s Rozi vyrazit do Hornbach a nakoupit dostatečnou zásobu měděných tyček, ze kterých se dá vyrobit snad úplně všechno – od držáku na toaleťák, přes štendr až k nočnímu stolku. Musím oprášit také pletací jehlice (už jste se naučili bambulky?) a nebo si zkusit vyrobit stylové papuče. Kdyby měl někdo globusy na rozdávání, sem s nimi! A dřevěné zbytky se dají použít třeba jako stojánky na fotky z letních dobrodružství.

INTERIÉR interier Šperkování interiéru je vděčná zábava. Na podzim, kdy je venku světla po málu, je třeba si ho užít co nejvíce, aby podzimní deprese neměla šanci. Brzo myslím přestěhuju pracovní stůl k oknu a nedělní odpoledne budu trávit usazená v nějaké prosklené kavárně. Na deprese prý pomáhá i obklopit se zelenou barvou – uklidňující skříňku zatím nevlastním, ale v květinářstvím hodlám nakoupit všechno, co mi přijde pod ruku. Domácí džungle je prostě dokonalá. Nezapomeňte se vybavit i pořádnou zásobou knih, můžete se třeba inspirovat v našem knižním klubu.

CHUTĚ jidlo Na podzim je nejlepší se vrhnout na sezónní zeleninu. V Café Jedna jsem si zamilovala šťavnatý, voňavý, na jazyku se rozpadající mrkvový dort, ráda bych ho proto zařadila do svého repertoáru. Moji oblíbenou dýni letos určitě neopomenu, chtěla bych se s ní naučit nějaké nové kombinace. Našla jsem třeba super recept na dýňové palačinky a speciální dýňovou polévku. Ulítávám si také na chai latte s pořádně našlehanou mléčnou pěnou a po večerech bych si chrupkala zeleninové lupínky (hlavně celerové!). Mojí pinterestové nástěnce také vévodí pár receptů s pistáciovými oříšky a myslím, že je na čase je vyzkoušet – pistáciové pesto i bábovka vypadají super.

Čím se tento podzim inspirujete vy? Co budete vařit, nosit, vyrábět?

– thea

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Klára
  7.10.2014 at 19:55

  Jdu vylovit aromalampicku, pletení mám u postele a dýni ve spíži…něco bude na tom „blue is the new black“:)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: