5 věcí, které vám pomůžou přežít zimu

namaste

Zimní měsíce můžou být někdy jedna dlouhá deprese. Studený rána, kdy se vám nechce vystrčit zpod peřiny ani palec u nohy, sychravo, vlezlá zima a ve čtyři odpoledne tma jak v pytli. Když konečně napadne, tak se to ve městě stejně hned rozňahňá a pokud netrávíte každý víkend na chalupě na horách, tak vás sníh spíš otravuje než těší. Nechápejte mě špatně, na zimu jsem se vždycky těšila skoro tolik jako k oceánu a zasněžený kopce a navoskovaný prkýnka na svahu mě naplňují euforií. Ale čím víc času trávím v zimě ve měste, kde je sněhových radovánek míň a míň, tím víc na mě čas od času padá zimní splín. Existuje ale pět zaručených věcí, které mě z něj umí vytáhnout.

1. Čtení

IMG_9283 IMG_9268

Víte, že pouhých 6 minut čtení může snížit stres o 60 %? O dost víc než to, že si pustíte písničku, uvaříte čaj, půjdete na procházku nebo si zahrajete hru na mobilu? Na zimní měsíce se proto nezapomeňte zásobit pěknou hromádkou dobrého čtení. Rozvíjíte si tak slovní zásobu, takže vaše konverzace budou na úrovni, že ano. Navíc tím, že se mentálně dostanete do úplně jiného světa a místo studené Prahy se najednou ocitnete třeba v bungalovu na Bali, dopřáváte vaší upracované dušičce zasloužený relax a vůbec nevadí, že jen imaginárně. Díky čtení můžete bezvadně procvičovat cizí jazyky, rozvíjet se po duševní stránce, bavit se, smát se nebo se prostě jen stát o něco zajímavější při diskuzi na baru.

Chcete číst víc a potřebujete motivaci? Tak za prvé sledujte náš Minty Book Club a za druhé si dejte čtecí challenge třeba na mé oblíbené sociální síti Goodreads. Já jsem si na hromádku knih přihodila taky nové číslo The Gentlewoman – inteligentních ženských časopisů je jak šafránu a tenhle ke mně přicestoval díky Zuz až z Barcelony.

2. Jóga

Když mi kdysi táta koupil jógínskou příručku, ohrnovala jsem nos a vůbec tyhle podivně se kroutící lidi, kteří se usmívají jako měsíček na hnoji, nechápala. Jenže esoterika se nějak prokousala do mého života a dneska si frčím „Namaste!“. Ale vážně. Jóga je super. Hrozně mě baví, že protahuje celé tělo, zapotíte se u ní, ale přitom na sebe všechno tak krásně navazuje. Navíc jsem našla úplně geniální YouTube jogínku. Jmenuje se Adriene, najdete ji TU a můžete s ní stejně jako já s Lubiky cvičit pěkne doma na parketách. Není to žádná rozevlátá batikovaná víla, ale super milá holka, která se příjemně poslouchá a kromě základních sestav má třeba i jógu na kocovinu, na menstruační křeče v břichu, cestovní jógu nebo třeba opravdu vtipnou wind-relieving jógu.

Jestli se chcete pořádě zapotit vyzkoušejte 40 minut Weight Loss, pokud jste začátečníci a rádi byste se pěkně pomalu a správně naučili všechny základy, miřte do sekce pro beginners. Pětiminutovka na uvolnění stresu, která se mi momentálně hodí docela často, je tu. A každé ráno můžete začít s energií.

3. Zimní kosmetika

IMG_9332 Mrazivý zimní vzduch se vždycky vyřádí na mojí pokožce opravdu dosytosti, proto se musím často promazávat nejen zevnitř (to bylo z toho slabšího soudku, eh), ale hlavně zvenku! A tohle jsou věci, bez kterých se momentálně neobejdu:

  • Balzám na rty od Neutrogeny je asi ta úplně nejlepší věc, kterou jsem letos objevila. Pomáhá, nelepká, hezky chutná i voní a nenechává tlustej bílej povlak na rtech jako ostatní mazátka. Jednička s hvězdičkou!
  • Tělové mléko používám většinou dost málo. Nejradši se mažu v létě po tom, co přijdu domů ze sluníčka, ale po zbytek roku mě to spíš otravuje. Tohle od Neutrogeny, ale fakt hezky voní, takže se snažím být poctivá a nezapomínat na to.
  • Objevila jsem skvělý krémy od Mixy a jsem z nich absolutně nadšená. Za poslední rok se mi strašně zhoršila pleť, pravděpodobně důsledkem toho, že jsem do sebe přestala ládovat antikoncepci. Protože ji do sebe ale už cpát nechci, musela jsem vymyslet plán B. Že se má pleť hydratovat asi všichni víme, ale mazat mastnou pleť mastným krémem se vám někdy úplně nechce, žejo. Pojďte to zkusit – můžu říct, že to nějak zázračně funguje.
  • Krém na ruce je snad pro všechny v zimě úplná nutnost, protože jestli nechcete mít kůži jako kuchači ryb na Aljašce, musíte mazat!
  • Chybí vám moře? Mějte alespoň sůl ve vlasech se super sprejem SALT HEAD.

4. Pohodlné boty

IMG_9431 Překvapivá informace to asi nebude, ale bez bot to nejde! Solidní část letních měsíců můžete prochodit skoro bosky nebo v žabkách, ale v zimě je docela nezbytné (aby nebe bylo blankytné. Ne, dneska opravdu nejsem ve formě.) pořídit si kvalitní boty, které vydrží na kočičích hlavách i lesních cestách a udrží váš ladný kotníček v teple. Jestli pořád hledáte TEN jeden dokonalý pár, nehledejte víc! Na Vinohradech se otevřel super obchůdek s názvem NILA, kde mají spoustu zajímavých věcí s příběhem, které pochází až z dalekých afrických zemí. Boty Kilim jsou podle mě docela lahůdka pro gurmány – ten krásný barevný vzor se recykluje ze starých vintage koberců přímo v Maroku, jsou vyrobené z pravé telecí kůže a jestli je něco „boho“ tak je to přesně tohle. O Kilim botech vzniklo také tohle video, na které se určitě nezapomeňte podívat!

Znáte takové to moudro, že dokud nekráčíte v něčích botech, nemůžete nikdy vědět, jak se cítí? Mě by hrozně zajímalo, jak se chcete cítit ve svých zimních botech a podle čeho je vybíráte? Já jsem si ještě koupila rezatý traktorky do lesa a mám z nich radost! (dokonce jsem v nich už i objímala stromy, budete mě mít pořád rádi?) IMG_9422 Poslední letošní tulipány od kluka. Poslední fotka bez teplého kabátu a šály. Legíny od koho jiného než našich drahých youngprimitive. Úsměv pro Lubiky.

5. Winter Cling

A nakonec pro vás mám nejdůležitější radu: Get a winter cling! Jak už jsme vám říkaly minule v našem playlistu, na zimu si musíte pořídit někoho, kdo vás bude zahřívat!

Ale teď vážně. Nedávno psala Silvi z WE ARE SLASH článek o tom, jaké to je být single. Mluvila o lásce sama k sobě, o tom, že se člověk musí umět sám rozmazlovat, ale taky o tom, že to někdy stojí za houby, když si kolem vás šťastné párečky dávají novoroční pusu. Ukázala, že mít nálepku „single“ ještě neznamená, že je s vámi něco špatně, že si to můžete taky do sytosti užívat a nebrat to jako nějaký přechodný stav předtím než se zase spokojeně zavrtáte do teplého náručí vztahu. Já jsem byla single docela velkou část svého dating života, ne vždy jsem se z toho radovala, ale na druhou stranu mě to naučilo spoustu věcí. Být silná, nezávislá, nebát se chtít od života něco víc, cestovat, otevřít hlavu i srdce novým lidem, městům, zemím, zážitkům… Plnit si sny. Být single může být velká zábava. Jenomže jedním z těch snů v kolonce „SPLNIT“ je mít to s kým sdílet. A až se celí naplníte láskou sama k sobě a ke světu okolo a ta láska z vás bude tryskat a přetékat na všechny vaše kamarády a blízké, budete asi chtít ten proud trochu ukočírovat. Žádná loďka nemůže jen tak volně plout navždy. Být v přístavu bude najednou nečekaně příjemný. A v každém dalším už se bude kotvit jednodušeji.

Člověk je bytost párová a mít někoho, kdo přijede před vaše dveře třeba o půl druhé ráno, jen aby vám dal pusu… to ničím jiným nezaplácnete. Takže mějte flingy, clingy i neverendingy, protože bez lásky nežijem! Howg!

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: