Domácí kosmetika: Sugar scrub

IMG_0043

Znáte sugar scrub neboli cukrový peeling? Odstraní vám z kůže odumřelé částečky a ještě ji pěkně promasíruje. A co je na něm nejlepší? Jeho výroba zabere méně než 5 minut. Zní vám to jako ideální první krok k výrobě domácí kosmetiky? Nejste sami! Pojďte si s námi vyrobit tohle sladké „drbátko“.

Tímhle super easy výrobkem můžete navíc obdarovat všechny, kteří rádi chodí bosky po písku nebo vrní blahem při škrábání na zádech. Cukrový peeling jim totiž stoprocentně udělá radost :)

Co je k tomu potřeba?

cukr (bílý nebo třtinový)
kokosový olej
vonné silice, bylinky, koření, chemicky neošetřená levandule nebo citronová kůra

IMG_0753

Jak na to?

Sugar scrub je asi nejjednodušší kosmetika, kterou si můžete doma vyrobit. Stačí rozpustit trochu kokosového oleje (pokud je v tuhé formě) a promíchat ho v misce s cukrem. Pak už přidávejte jen „příchutě“ podle toho, co máte rádi. Já jsem si nakonec vyrobila scrub se skořicí a pomerančovou silicí z třtinového cukru a levandulový z cukru bílého.

IMG_0755IMG_0878IMG_9961IMG_0030

Vyrobit si můžete dokonce sugar scrub „tablety“. Stačí přidat o trochu víc oleje, nasypat směs do formičky a na pár minut hodit do mrazáku. Nezapomeňte je ale pak schovat do ledničky, aby se vám neroztekly!

IMG_0015 IMG_0013IMG_0006

You like? Jakou příchuť si vyrobíte vy?

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: