It’s tea o’clock! aneb jak na čajové sáčky

čaj

Na DIY workshopu na Zootí výdejně (kde jste si s námi mohli vyrobit například cukrový peeling) si Janička z Boulevard de Prague připravila ruční výrobu čajů. Jejich vyrábění nás bavilo natolik, že jsme se rozhodly s vámi podělit o postup. Teplota venku za oknem spadla na 3° C, tak si naordinujte čaj o páte a vrhněte se na jeho výrobu s námi.

Co je k tomu potřeba?

čistý, nepogumovaný vlizelín
sypaný čaj
bílá nit
jehla

Jak na to?

Předkreslete si na tvrdý papír různé tvary jako kolečko, srdíčko, kosočtverec nebo třeba klasický čtverec a vystřihněte. Přeložte kousek vlizelínu na půlku a obkreslete si vybraný tvar na jednu stranu. Začněte prošívat tak, abyste spojili obě vrstvy dohromady – zvládnete to obyčejným nebo zadním stehem.

IMG_0538

Až budete téměř u konce, nechte si alespoň 2 centimetry nedošitého stehu a naplňte vnitřek vlizelínu sypaným čajem. K plnění můžete použít jako kornoutek třeba kousek papíru. Nakonec steh dokončete a zauzlujte.IMG_0508IMG_0510IMG_0540

Opatrně obstřihňete steh a váš nový čajový sáček je na světě! Teď stačí provléknout nit tam a zpátky někde u kraje stehu a konce nitě vlepit mězi kousky barevného papíru. Tím vytvoříte šňůrku, za kterou budete čaj tahat ven z hrnečku.

IMG_0516IMG_0522

Dejte si čaj do vašeho oblíbeného hrnku (můj je v designu Jana Kaplického) a začtěte se do nějakého tlustého magazínu z Typolandu nebo knížky. Třeba zrovna do té od Leny Dunham, kterou máme tento měsíc v Minty Book Clubu :)

IMG_0581 copy

– thea

 

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Mirek
  22.6.2015 at 16:20

  Můžu se zeptat, jakou nití to šiješ? Klasické nitě jsou napuštěné parafínem a na potravinářskou, která je tlustší, to nevypadá. Právě řeším jak „zalepit“ koupené čajové pytlíky s vlastní bylinkovou směsí. díky za jakoukoliv radu.

  • thea
   Reply
   thea
   2.7.2015 at 8:00

   Ahoj, ja jsem se ptala v galanterii na nejakou uplne obycejnou nenapustenou nit a pani mi ji prodala .)

 • Reply
  Nikola
  8.12.2015 at 14:13

  Mám dotaz, kde seženu ten vlizelín (čistý, nepogumovaný)? JInde je to třeba nazbáno vlizelín,nelepící, bílý…takže tento? :) díki za odpověď

  • thea
   Reply
   thea
   15.12.2015 at 17:23

   Ja jsem se sla zeptat do galanterie :)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: