Conversky podle Chiary

IMG_0096

Těch prvních pár dní, kdy jsou tenisky ještě zářivě čisté a vy s nimi svítíte ulicí, si užíváme maximálně párkrát do roka. Jenže s novými botkami nás vždycky přepadá chuť vzít barvy a něco na ně namalovat. Nebo našít. Nebo NALEPIT! Plátěnky jsou přece od slova plátno, no ne? Zahrajte si na umělce a vyrobte si pár bot, který na ulici určitě nepotkáte.

Co je k tomu potřeba?

IMG_0019

plátěnky
barevný tenký filc
bílou a/nebo obyčejnou tužku
nůžky
lepidlo na textil

Jak na to?

IMG_0024

Nejdřív si vyberte vzor. Blogerka Chiara Ferragni alias The Blonde Salad vytvořila vlastní kolekci bot a stala se zdrojem nekonečné inspirace mezi českými blogerkami. My sice zatím na vlastní kolekci neaspirujeme (Helou, neměl by někdo zájem?), ale i tak jsme se nechaly tou Chiarinou volně inspirovat a vzaly si do parády naše conversky.

IMG_0050IMG_0077

Vybraný motiv si předkreslete tužkou na filc a opatrně vytřihněte. Je jen na vás, jestli uděláte obě boty zrcadlově stejné nebo jednu botu tak a druhou onak. Naneste na rub filcu tenkou vrstvu lepidla na textil a pořádně k botám přitlačte.

IMG_0066

Tip: Pokud chcete, aby váš nový výtvor vydržel na botách co nejdéle, ručně obšijte váš motiv kolem do kola stejně barevnou bavlnkou.

Tip 2: Jestli chcete svoje conversky proměnit ještě jinak nebo si je chcete dát doslova za rámeček, zastavte se zítra 13. května na festival Mezi bloky. Vyfotí vám tam vaše plátěnky v rámci kampaně „Made by you“ a získáte tak jejich portrét (na krbovou římsku vedle rodinných fotek se bude báječně vyjímat!). Navíc si můžete tenisky na místě upravit podle vlastního gusta od umělce SkNk DSGN, který vám je promění v umělecké dílo, nebo je můžete ozdobit cvočky a dalšími aplikacemi! Líbí? FB event najdete tady.

IMG_0131IMG_0121IMG_0099

Vykročte do letního počasí originálně!

– rozi a thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: