Grand City Budapešť: nové víkendové tipy

IMG_0166

Jak asi víte, do Budapeště jsme se minulé léto vydaly s Rozi na slepičí výlet. Napsaly jsme pak pro vás tohoto průvodce a já si od té doby brousím zuby na další návštevu. Budapešť is the new Berlin! A nejlepší na něm je, že si to stále tolik lidí nevědomuje, takže v hipsterských kavárničkách a barech pořád potkáte staré, mladé, hipíky, etno holky, modelky, kravaťáky i maminy s dětma. Chcete vědět, jaká nová místa jsem objevila?

BYDLENÍ

Nápad na víkendovou Budapešť přišel dost na poslední chvíli, takže všechny krásné designové bytečky na Airbnb už byly zabrány. Nakonec vyhrála lokace a musím říct, že bydlení v Pešti v okolí ulice Király je prostě ta nejlepší volba. Bydlíte přímo v srdci města, všude dojdete pešky a z večírku to nemáte daleko. Náš pokoj sice neměl okno, ale za to měl vlastní koupelnu a aspoň jsme trávili víc času venku :) jestli vás cestování přes Airbnb baví stejně jako mě, klikněte si pro minty slevu 601 Kč (není zač!).

JÍDLO

Šetřete si místo v bříšku, protože Budapašť je plná dobrot. Stejně jako minule jsme nemohli vynechat proslavené hummus bary s křupavým falafelem a thajské bistro v ulici Kazinczy s nejlepším Pad Thai v okolí. Ve stejné ulici jsme objevili také skvělou novou food garden nazvanou Karaván, kde mají všechno od burgeru, přes kávu a nudle až po langoš s rukolou.

IMG_0459IMG_0163IMG_0149 IMG_0154 IMG_0151

Velká snídaně je jedna z věcí, bez kterých by víkend nebyl víkendem. Na snídaňové menu skočte do průchodu z Király do ulice Dob (mimo jiné tam tradičně bývá bleší trh, kde najdete parádní suvenýry, o tom níže), ve kterém se schovává spousta malých restaurací. Já, alias vajíčkový snob, jsem si dala milované vejce Benedict v osvědčeném Blue Bird Café a odolala pokušení v podobě vysokého citronového dortu. Super chai latté jsme našli v miniaturní kavárničce nazvané My Little Melbourne, kde najdete i výborné fresh džusy (např. pomerančový s mandarinkou a skořicí, mňam). A hned vedle se můžete zakousnout do košer bagelů v židovském bistru DAFKE. Pro opravdové fajnšmekry doporučuju hip restauraci KONYHA, kde si kromě super maďarsko-španělských tapas určitě objednejte jako dezert rýžový puding se slaným karamelem a pistáciemi (recept brzy na blogu!). Kromě jídla je KONYHA taky super místem na čtení nebo koukání z velkého okna v prvním patře :)

IMG_0359IMG_0269IMG_0280IMG_0510IMG_0515 IMG_0562IMG_0370IMG_0574IMG_0573

KAM VEČER

Parádní lokální tip jsme dostali hned první večer od našeho Airbnb hostitele – bar 360. Platili jsme sice vstup 1000 HUF (asi 90 Kč), ale byli jsme tak rádi, že jsme bar našli, že jsme si udělali radost. 360 je trošku dražší záležitost, ale jedete na výlet, tak si udělejte radost. Výhled odtud je v noci totiž lehce návykový :)

IMG_0476

Na Aperol Spritz vedle zahrady, jak vystřižené z románu, zajděte do Csendes Társ. Poté se přesuňte hned vedle do Csendes Létterem, dekadentního baru, kde můžete sedět třeba ve vaně a na stěnu psát vzkazy. A to by nebyl výlet do Budapeště, kdybyste se nezastavili v nejlepším ruin pubu Szimpla Kert a jiných neméně zábavných Ellátó Kert a Ankert.

IMG_0220 IMG_0222 IMG_0230IMG_0504

NÁKUPY

Budapešť je plná různých vintage krámků, lokálního designu i eklektických butiků. Pravidelně se tu konají bleší trhy a najdete tu samozřejmě i módní řetězce (já si skočila pro dávku Oysha a v Zara HOME nakoupila supr držátka na šuplíky). Prohrabte se štendry ve SZPUTNYIKu a Retrocku, pokochejte se v concept storu PRINTA, kde si můžete dát i kafe, a jestli blázníte po interiérovém designu, nevynechejte GOAHOME.

IMG_0171 IMG_0374IMG_0264IMG_0320 IMG_0336IMG_0249 IMG_0250

TOULÁNÍ

Toulejte se jen tak pro radost, koukejte okolo, ach-ejte nad světelnými řetězy i kýčovitým západem slunce. Nakukujte do pootevřených dveří do dvora, podívejte se skrz výlohy a místo do aplikace se chvíli zadívejte na nebe. A do městského parku si nezapomeňte vzít třeba frisbeečko.

IMG_0181 IMG_0240 IMG_0306 IMG_0315IMG_0169IMG_0451 IMG_0529 IMG_0556

A příště mě už uvidíte hrát vodní šachy támhle v tom termálním bazénu!IMG_0554

Byli jste v Budapešti? Máte tam nějaké oblíbené místo? Všechny moje tipy najdete také na mém Foursquare profilu.

– thea

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Zita
  25.5.2015 at 15:02

  Budapešť je super! Byli jsme tam na prodloužený velikonoční víkend a musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Bydlení jsme měli taky přes Airbnb a měla jsem co dělat, abych si vybrala, protože v nabídce jsou teda fakt stylový byty v centru. Hodně mě bavil Szimpla Kert, akorát příště budu muset navštívit nějaký ten blešák. To už jsme nestihli, zato ty lázně ano, ale šachy hráli štamgasti, tak jsme se k nim nedostali :) Díky za typy!

 • Reply
  Linda
  29.5.2015 at 20:57

  Jak já se tam v červenci zase těším!! Vidím, že po roce sis našla i langoše :))) Opráším staré tipy a hádám, že využiji i spoustu těch nových, co jsi sem nahodila. Díky za ně ♥

  • thea
   Reply
   thea
   31.5.2015 at 17:04

   Pak mi musis napsat, co jsi nasla ty! :)

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: