Jak vnést do pokoje jaro

IMG_9570

V kalendáři květen a nehledě na nevyzpytatelné počasí za oknem jsem se rozhodla, že jaro je tu. Nejraději bych byla celé dny venku (i když s kapesníky a inhalátorem v kapse), jezdila na kole kolem řeky, grilovala v parku a na louce hrála badminton. Aby jaro nezůstalo zavřené za okny, pozvala jsem ho dovnitř. Chcete taky?

Říká se, že pro pořádek v duši musíte mít nejdřív pořádek tam, kde žijete. S mým kreativním chaosem je to někdy trochu těžké, ale musím se pochválit – od té doby, co bydlím v našem krásném bytě s vysokými stropy, mě začalo bavit se o interiér starat. Čím víc se vám totiž váš pokoj, byt nebo dům líbí, tím raději v něm trávíte čas. Moc dobře to ví třeba Švédi, kteří kvůli počasí tráví ve svých příbytcích více času než venku. Proto je také skandinávský interiérový design tam, kde je.

Nejrychlejší způsob, jak si dovnitř nasáčkovat jarní náladu, je samozřejmě flóra. Nakupte v Hornbachu květiny a substrát a sázejte do všeho, co doma najdete. Já jsem si na bylinky pořídila super něžný květináč z IKEA. Máma mi navíc dovezla skvělý DIY dárek – zapichovací keramické jmenovky. Miniaturní rostlinky jsem zasadila do starých plechových krabiček od čaje (ať žije recyklace!) a hodlám obsadit ještě pár porcelánových hrnečků z Kolbenky.

IMG_9992IMG_9881

Postel je místo, kde ve svém eklektickém pokoji trávím čas nejradši. Postupně zaplňuji stěny kolem uměleckými kousky, na které se ráda dívám – jako je ilustrace od mé oblíbené Myokard nebo grafiky od barcelonského street artisty Kyle Bryanta, které jsem dostala k Vánocům. Trochu šťavnatosti přidává ananas od Myyny a roztomilost zase pár zarámovaných pohledů od Mou Paper Lovers. S klukem jsme se teď navíc úplně zamilovali do kulatých světýlek, které jsme si omotali kolem rámu postele. Koupíte je na ZOOTu TU a jsou nejlepší!

IMG_0075IMG_9870

Minimalistka v interiéru nejsem, mám hodně věcí. Hlavně knih, ale to už víte. Ty do skříně rozhodně nezavírám. Líbí se mi, že umí obohatit pokoj o barvy a dávají mu jakousi „duši“. Navíc mě baví, když někdo přijde třeba na mrkový dort a s hlavou nakloněnou na stranu čte hřbety knih, bere je do ruky a projíždí jejich stránky. Knihovničku jsem vytvořila z nočního stolku z IKEA a dvou dřevěných bedýnek od vína. Trůní na nich fotka mého milovaného vermut baru v Barceloně a školní kytka zelenec, která prý nikde nezvadne.

IMG_9601 IMG_9603

Šperky mám na háku, nebo spíš na větvi. Jeleny mám dva, jednoho nad postelí z Tigeru a papírového od kluka. Textilní písmena jsou od Typolandu, původně tvoří MF jako Minty Finty, ale momentálně leží v nedbalém WTF s mým vlastnoručně ušitým a ne moc povedeným T. V pokoji mám spoustu nenápadných zlatých akcentů, jako je přestříkaná lampa (stačí zlatý sprej), rámy obrazů nebo tahle „mistička“ z H&M HOME, na kterou trousím prstýnky i hodinky. Jeřábky mi skládá kluk – začalo to tak, že mi slíbil jeřábka pokaždé, když se uvidíme a teď už jsou takřka všude. Mám hroznou slabost pro designový porcelán, tyhle kubistické hrnečky doplňuje ještě jeden od VJEM a futuristický od Jana Kaplického.

IMG_0099IMG_0007  IMG_9995

Nevím, jak vám, ale mně se na pracovním stole pořádek udržet moc nedaří. Je to místo, kam odhazuju všechny složenky, letáčky, drobáky, sluchátka, časopisy… Proto jsem si koupila super papírové krabice s IKEA a schovávám do nich všechny poklady. Navíc ladí k textilním boxíkům a kelímkám na pastelky a štětce.

IMG_0084

Jednou mi jedna koučka řekla, že člověk by měl být obklopen věcmi, které mu připomínají chvíle, kdy byl šťastný. Dostala jsem dokonce domácí úkol – najít fotku nebo třeba písničku, která mi takový moment připomíná. Hledám je teď pravidelně a připínám je na každé volné místo na nástěnce i na stěně. Fotky šťastných chvil si nechte vyvolat třeba u našich kamarádů ve Vyvolej.to.

IMG_0085

Knihy nemusí ležet zavřené v poličce. Dřevěný stojan na tablet nebo na kuchařku z IKEA jsem prozatím věnovala knize #GIRLBOSS.

IMG_0103

Jak vypadá vaše nejoblíbenější místo na světě? :)

– thea

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Alice
  3.5.2015 at 12:52

  krásný pokoj máš! velmi inspirativní – mám to taky ráda takový eklektický :) ty krabičky od čaje na kytky to je uplně super nápad :) musim si konečně změřit prostor mezi okny nakoupit květináče a taky něco zasadit… a stěnu s obrazy potřebuju taky začít zaplňovat :)

  • thea
   Reply
   thea
   3.5.2015 at 20:10

   Děkuju, Alice, květináče určitě nakup! :)

 • Reply
  Myyna
  4.5.2015 at 13:52

  Supr to tam máš. Baví mě barvy a nápady! :)

 • Reply
  Vivi
  29.6.2015 at 22:15

  Co na to všechno říct? Snad jen – jsem ZAMILOVANÁ.

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: