Bratiska – mini průvodce

polaroids

O víkendu jsem si udělala rychlý pracovní výlet do Bratislavy a opět mi učarovala. Konal se tam totiž Urban Market plný lokálního designu, a tak jsem se většinu času potulovala po hip místech plných zajímavého zboží, čtení i papání. A mám pro vás pár fotek a tipů!

IMG_0144

Do Bratislavy jsem se vydala za ZOOT povídat si v diskuzi v rámci Dnů architektury a designu. Ve stejný čas se konal také Urban Market a tak bylo město opravdu živé. Všechno se odehrávalo na ulici jménem Laurinská přímo v centru města, která se začíná plnit malými lokálními obchůdky. Zkuste skočit do Slávice, Slowatche nebo Kompotu. Já jsem si odnesla super triko s Bowiem. Bratiska byla plná hudby a stylových Slováků, kteří se líně a s pravou víkendovou náladou potulovali všude okolo. Dvě místa mě absolutně dostala:

1) URBAN HOUSE & URBAN SPACE

Konceptuálně dokonale zvládnuté kavárny plné netradičních chuťových kombinací, eklektického nábytku (vždyť víte, jak tu eklektiku miluju!), knihoven, taaaak voňavého krému na ruce na toaletě, hamak a květináčů. To chceš. V Urban Space se navíc naprosto zamilujete do skvělého knihkupectví, kde najdete vybrané knihy ze zahraničí i Československa (a to převážně designové kuchařky, knihy o módě a DIY, umění…). Navíc mají dvě docela malé poličky s eko kosmetikou, jako Stop The Water While Using Me, po kterém vaše BIO srdíčko jen zaplesá.

IMG_0087

urban

1) STARÁ TRŽNICA

Stoly plné lokálních potravin, vůně květin, vysoký strop Staré tržnice. S logy a obaly výrobků si dal každý prodejce pořádnou práci. Vyzkoušejte domácí mýdla z Aloe vera, cider Opre‚ nebo šípkovou domácí marmeládu. Tržnice je navíc sama o sobě nádherný prostor!

IMG_0120IMG_0108IMG_0128IMG_0101 IMG_0136IMG_0088

Já jsem si taky pár suvenýrů ulovila! Nové číslo časopisu Inspire, Bowieho, super balzám na rty od nejmilejší paní z VONAI, která mi přibalila ještě tři malá mýdélka, zubní pastu bez chemikálií, aby netrpěla ani příroda ani já a pro kluka nakonec vosk na vousy.

suvenýry

Jezdíte do Bratislavy? Kde to tam máte nejradši?

– thea

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Zita
  4.6.2015 at 8:53

  Byla jsem tam zatím jen jednou a náhodou jsem narazila na nejlepší zmrzlinu na světě, jmenuje se Koun, je na Panské ulici a jejich příchuť „Pan Mák“ je prostě boží! Jestli neznáte, tak přístě napravit :)

  • thea
   Reply
   thea
   4.6.2015 at 20:55

   Neznam a uz ted se na ni tesim, mnam!

   • Reply
    Lubka
    5.6.2015 at 14:15

    ja som tam tiez este nebola, dame si ked pojdeme spolu!

  Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: