DIY bronzovo-bílé vařečky

DSC_0052

Vařečky „namočené“ v barvě se mi líbily už dlouho a hrozně jsem je chtěla vyzkoušet. Místo samotné bílé, kterou už jsem si vyzkoušela na stojanu na kytky jsem se rozhodla pro moji momentálně nejoblíbenější kombinaci bílé, měděné a dřeva. Jestli chcete dostat do kuchyně zajímavý barevný akcent nebo darovat „kytici“ barevných vařeček jako dárek na kolaudačku, zkuste tenhle jednoduchý, ale efektní návod (a takové my máme nejradši!).

Co je k tomu potřeba?

DSC_0009

dřevěné vařečky
barva ve spreji a/nebo v plechovce
štětec
malířská izolepa
pracovní podložka

Pokud budete pracovat s více barvami a budete chtít vytvořit pruhy, použijte obyčejnou bílou malířskou pásku. Tip pro lenochy: pokud vařečku ledabyle ponoříte do barvy, vypadá to taky krásně!

Jak na to?

DSC_0018

Odměřte si, kam až bude vaše barevná rukojeť sahat (v tomhle případě neexistuje špatná varianta, klidně namočte vařečku jen pár centimetrů do barvy nebo ji ponořte celou!). Nalepte kolem dokola malířskou pásku – rovně nebo nastranu, prostě podle libosti – a naneste barvu v několika vrstvách.

DSC_0022Pásku po zaschnutí opatrně odstraňtě. Pokud budete nanášet další barvu jako já, ujistěte se, že je barva opravdu dokonale suchá. Opět si nalepte pásku podle potřeby. Jen pozor, pokud budete používat sprej – v tom případě omotejte širší část rukojeti, aby se barva nerozptýlila dál. Po zaschnutí odstraňte pásku a můžete jít vyvářet :)

PS: Pokud se stalo, že jste při odstraňování pásky srhli i trochu barvy, jednoduše ji „doplňte“ vatovými tyčinkami.

DSC_0041 DSC_0042 DSC_0044 DSC_0046 DSC_0049

A na vaše nové výtvory si můžete vytvořit i speciální nádobu ve stejné barvě :)

 

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: