DIY stolička z bedýnky od Club Maté

IMG_0319

Hledáte stylové stoličky na zahradní party, terasu nebo vám prostě jedna chybí v pokoji? Vyrobte si ji během jednoho víkendového odpoledne ze staré bedýnky od lahví!

Když mě Máša z Club Matéčka nedávno poprosila, jestli bychom na jejich blog nevymyslely nějaký DIY tutoriál, bedýnky mi přišly jako super stavební kámen. A tak jsem se do toho pustila a vypiplala jednu z nich do krásy. A musím říct, že jsem na ni fakticky pyšná :)

Co je k tomu potřeba?

bedýnka
bílá akrylová barva a štětec nebo barva ve spreji
dva staré pásky

IMG_0228

Na polštář:

pevná látka např. z IKEA
náplň do polštářů
šicí stroj
vlna
vidlička
nůžky
jehla a nit

IMG_0242

Jak na to?

Co s takovou přebytečnou bednou od Club Maté? Během jednoho odpoledne ji přetvoříte v super stoličku! A protože maté pochází z Jižní Ameriky, rozhodla jsem se ji zahalit do latinsko-amerického kabátu.

IMG_0235

Jako první ingredienci si proto pořiďte bílou akrylovou barvu, ať už ve spreji (barva bude hladší, ale zase musíte zakrýt části, které chcete ponechat žluté) nebo na natírání (štetec navíc vytváří super strukturu). Protože je bedýnka krásně zářivě žlutá, natřela jsem jenom venkovní části a nechala žlutý vnitřek prosvítat. Na překrytí původní barvy jsou potřeba zhruba 3 vrsty akrylové barvy.

IMG_0250IMG_0259IMG_0264

Nechte bedýnku pořádně uschnout, nejlépe venku na vzduchu a vrhněte se na polštář. Pokud se vám nechce šít nebo doma nemáte šicí stroj, skočte si koupit hotový polšťář do obchodu. Chcete měkkoučké sezení přesně podle vašeho gusta? Změřte si velikost dna bedýnky, na kterém se bude sedět. Ta moje má velikost 30×40 cm. Nastříhejte látku s přídavkem nejméně 2 cm na každé straně, obraťte z rubu a sešijte na stroji do tvaru polštáře. Ale pozor! Než sešijete celý obvod polštáře nechte si 5-10 cm mezeru, polštář obraťte pomocí vzniklého otvoru zase na líc a dovnitř nacpěte tolik náplně, kolik se tam vleze. Nakonec díru došijte na stroji.

IMG_0255

Teď přichází na řadu výroba mini bambulek – nepotřebujete k tomu nic víc než vlnu a vidličku. Vlnu omotejte pevně kolem vidličky a pak všechny vrsty svažte dalším kouskem tak, že protáhnete provázek mezi bodlinami přesně uprostřed. Pevně zauzlujte a nůžtičkami rozstřihněte boční části. Nakonec bambuli sundejte z vidličky a pěkně si ji zastřihněte, ať má pravidelný tvar.

mini pom pom

Bambule našijeme ručně na polštář a ten pomocí dvou starých pásků připoutejte k bedýnce.

IMG_0306

A vaše nová stolička je na světě. Vyrobíte si ji taky? A pozvete nás pak na zahradní večírek? :)

– thea

 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Club-Mate
  26.6.2015 at 5:24

  Super posezení! Ještě jednou díky, holky! :-)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: