Nápis na zeď ze starých map

DSC_0086

Nejvíc peněz utrácím za výlety, na noze mám vytetovaný kompas, sbírám globusy (2 ks už se snad dají považovat za sbírku) a doma se nám válí hromada map. Místo, abych je jen tak přilípla na zeď, jsem z nich vysříhala písmena a pověsila si z nich cestovatelský imperativ v angličtině, jelikož v češtině mi to tak dobře prostě nezní. Jestli se taky rádi touláte a milujete mapy jako já, vyrobte si papírový řetěz WANDER a pověste ho na zeď. Třeba díky němu budete vandrovat o trochu víc.

Co je k tomu potřeba?

DSC_0060

mapy z oblíbených cest
tvrdý papír
nůžky
lepidlo na papír
obyčejná tužka
provázek
lepicí páska

Jak na to?

DSC_0065

Nejprve si předkreslete písmena na mapu. Já si postačila s podsvíceným displejem počítače a otevřeným textovým programem. Bohužel jsem se držela při zemi a písmena udělala docela malá. Nebojte se a vyrobte nápis opravdu pořádný, klidně 30 cm na výšku! Na mapu obkreslete jednotlivá písmena a vystřihněte.

DSC_0075

Hotová písmena zase překreslete na tvrdý papír nebo čtvrtku a tvrdou kopii vystřihněte. Obě písmena na sebe nalepte a po zaschnutí lepidla ostříhejte vykukující spodní části (nebo nečekejte jako já, stříhejte hned a ztupte si nůžky).

Písmena otočte na ruby a vaše slovo napište pozpátku. Rozmístěte si jednotlivá písmena tak, aby mezi nimi byly stejné mezery. Odmotejte si větší než potřebné množství provázku (zkracovat se dá vždy!) a písmena k němu lepicí páskou zespoda připevněte. Vycentrujte si vás nápis na zdi a pověste připínáčky, zavažte za kličky oken nebo přiznaně přilepte barevnou washi páskou. Parádu bude nápis dělat u vaší sbírky globusů, u výstavky s pohlednicemi nebo jen tak na dveřích.

DSC_0082DSC_0088DSC_0102DSC_0095

A kam se letos chystáte wandrovat vy? Jestli momentálně nemáte chuť vyrážet za dobrodružstvím, možná vás naladí naše nová kniha v Minty Book Clubu!

 

– rozi

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Michaela
  30.6.2015 at 12:38

  Juuu, tohle je moc dobrý nápad! Určitě vyzkouším ;)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: