VIDEO: Jak se sbalit na vodu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sjíždění řek je oblíbená česká letní zábava. Pokaždé se někdo „udělá“ nebo „cvakne“, dvojice se promění na háčka a kormidelníka a v plovoucím baru se můžete osvěžit nějakým tím drinkem. My jsme vyjeli s partičkou pokořit Vltavu koncem června. Sbalit se na vodu však není jen tak a někdy v tom může být opravdu háček (tentokrát tím, ale nemyslím toho, co sedí v kanoji vepředu). Jaké jsou vodácké nezbytnosti, které vám nesmí chybět?

Seznam věcí na vodu:

– Gumové boty JUJU z Urbanluxu
Voděodolná Sea To Summit taštička na mobil, foťák, peníze a doklady
– Legíny, když bude chladněji – volte ty, které rychle uschnou (youngprimitive ty svoje dokonce šili pro české raftařky na mistrovství světa)
– Starší plavky, kterým nevadí říční voda
– Sportovní kraťasy
Nepromokavý vak na oblečení, který poslouží i jako polštářek. Stačí ho třikrát ohrnout a zacvaknout a dovnitř ani ven se nedostane ani kapka vody/vzduchu.
– Voděodolné hodinky
– Plechový ultralehký hrnek a multifunkční příbor
– Kniha
Čelovka na večerní čtení a hledání cesty do stanu – a tahle je navíc růžová! Hodí se i obyčejná baterka do ruky.
– Nepromokavá šusťáková bunda
– Spací pytel na všechna roční období. Nekupujte letní spacák, je to k ničemu a stejně vám v něm bude v noci zima. Můj je od české značky Hannah a je úplně super – je měkkoučký, z příjemného materiálu, ve zmenšené velikosti, takže se vleze krásně do krosny a přitom hřeje.
– Karimatka
– Kosmetická taštička s dostatkem kapes a ouškem na zavěšení. Tahle konkrétní je moje zamilovaná – je barevná a funkční. Do taštičky sbalte kromě minibalení kosmetiky také suchý šampón, kdyby nebyla sprcha a pastu s přírodním složení, kdybyste si čistili zuby u řeky. Hodí se i vlhčené ubrousky (to kdyby nebyla ta sprcha) a antibakteriální gel na ruce.
– Ručník z mikrovlákna je váš nový nejlepší kámoš – rychle schne a nezabírá tolik místa jako obyčejné ručníky.
– Opalovací krém je nutnost stejně jako kšiltovka a dvoje sluneční brýle, kdyby jedny uplavaly. Já mám jedny staré z Manga a jedny dřevěné české značky Koora, která je vyrábí ručně, dodává v krásné krabičce a ještě za každý vyrobený kus zasadí strom pod vaším jménem. A prý plavou!
– Nezapomeňte taky na staré plátěnky, které rychle schnou a nebude vás mrzet, když se zašpiní
– Kromě dalšího oblečení jako jsou trička a sportovní šaty nabalte taky jednu vtipnou mikinu, se kterou budete opravdu OFFLINE.
– No a nakonec si nezapomeňte lehký a odolný foťák na všechny vaše zážitky. Tento je od značky Olympus a kvalitou fotek může snadnou soupeřit s těžkými zrcadlovkami. Má výměnné objektivy a design ve stylu starých analogových fotoaparátů. Navíc má taky hledáček, takže se s ním fotí líp než s obyčejnými kompakty. Thumbs up!
– stan
– vařič

Sbalte do krosny, nechejte vychladnout a servírujte! Všechna outdoorová udělátka koupíte v Rock Pointu (můj nový oblíbený obchod, muhaha).

Co si berete na vodu vy?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotky a video na Olympus OM-D.

– thea

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: